Rittal inwestuje w Korei Południowej - EPLAN - KOREA POŁUDNIOWA - AZJA - RITTAL - SHOWROOM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal inwestuje w Korei Południowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal inwestuje w Korei Południowej

Rittal inwestuje w Korei Południowej
fot. Rittal

Dostawca szaf sterowniczych i systemów Rittal dalej inwestuje w Azji Wschodniej: do końca tego roku w południowokoreańskiej strefie wolnego handlu Incheon Songdo ma zostać ukończony nowy budynek administracyjno-logistyczny, który będzie wyposażony w najnowocześniejszą technologię Rittal. W ten sposób rodzinne przedsiębiorstwo zamierza stworzyć warunki do dalszego rozwoju w Korei Południowej.

Rittal rozbudowuje się i inwestuje w logistykę nie tylko w heskim Haiger, lecz także w Korei Południowej. Podczas gdy w Haiger powstaje obecnie nowe, ogólnoświatowe centrum logistyczne firmy, niedaleko południowokoreańskiej stolicy Seulu uruchomiono budowę nowego budynku administracyjno-logistycznego.

 – Tymi inwestycjami udowadniamy, że poważnie traktujemy nasze zobowiązanie dostaw "faster, better, everywhere" także w kontekście globalnym oraz ujednolicamy na najwyższym poziomie terminy dostaw i dostępność naszego głównego asortymentu na całym świecie – mówi dr Guido Stannek, Członek Zarządu ds. Zaopatrzenia i Logistyki. Budowa ma potrwać dziewięć miesięcy, a jej zakończenie planuje się na październik 2014 r.

 – Inwestycja ta jest uznaniem dla rynku koreańskiego, na którym od ponad dziesięciu lat odnotowujemy dwucyfrowe tempo wzrostu. Już teraz mamy bardzo dobrą pozycję w branżach samochodowej i budowy maszyn oraz w przemyśle ciężkim. Korea Południowa, ze względu na wiodącą rolę na rynkach międzynarodowych w wielu ważnych dla Rittal branżach, ma duże znaczenie dla naszej globalnej strategii rozwoju –podkreśla Christoph Caselitz, Członek Zarządu Rittal ds. Sprzedaży. 

Budynek będzie wyposażony w najnowocześniejszą technologię Rittal 

W architekturze nowego budynku zwracano szczególną uwagę na efektywność energetyczną: obok dobrej termoizolacji zastosowanie znajduje energooszczędne chłodzenie wodne Rittal, technika zasilania elektrycznego w budynku również pochodzi z własnej produkcji.

 – Chodzi nie tylko o to, aby za pomocą technologii Rittal zredukować koszty inwestycji i eksploatacji. Dużo bardziej chcemy przedstawić naszym klientom zalety naszych produktów w bieżącej eksploatacji.

Nasz nowy budynek stanie się więc wielkim showroomem dla odwiedzających – powiedział Martin Rotermund, Prezes Rittal w Korei Południowej. Nowa infrastruktura ma być optymalnie dopasowana do własnych procesów roboczych oraz wymagań klientów i umożliwi firmie jeszcze szybszą i lepszą obsługę klientów. Do tego przyczyni się szczególnie wysoki (15 metrów) magazyn na ponad 4.000 palet, kontynuuje Rotermund. Obecnie w Korei Południowej pracuje 90 pracowników w trzech lokalizacjach.

Warunek dalszego rozwoju 

Nowy budynek administracyjno-logistyczny Rittal leży w Incheon, około 50 kilometrów na południowy zachód od Seulu w Korei Południowej. Tam, w jednej z największych aglomeracji na świecie, na deskach kreślarskich powstaje New Songdo City, miasto przyszłości z międzynarodowym parkiem biznesowym. Jest ono zintegrowane ze strefą wolnego handlu Incheon Free Economic Zone (IFEZ).

Pomieszczenia w nowej lokalizacji mają być też wykorzystywane przez Eplan. Eplan jest wiodącym dostawcą świadczeń inżynieryjnych dla przemysłu i tak jak Rittal, jest firmą należącą do Friedhelm Loh Group. Dzięki temu również w Korei Południowej będzie możliwe optymalne wykorzystanie istniejącej między obiema tymi firmami synergii.

Od założenia południowokoreańskiej spółki-córki Rittal w roku 1996 przedsiębiorstwo odnotowywało bardzo udany rozwój.

Martin Rotermund, Prezes Rittal w Korei Południowej, wraz z niemieckimi i południowokoreańskimi partnerami otworzył budowę nowego budynku administracyjno - logistycznego.

Martin Rotermund, Prezes Rittal w Korei Południowej, wraz z niemieckimi i południowokoreańskimi partnerami otworzył budowę nowego budynku administracyjno - logistycznego.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl