Pod hasłem "Next level for industry" firma Rittal zaprezentowała się na wiodących targach elektroniki i automatyki SPS IPC Drives 2013 w niemieckiej Norymberdze. Na stoisku o powierzchni 1000 m2 przedstawiono najnowsze rozwiązania dla zintegrowanego łańcucha tworzenia wartości w budowie urządzeń sterowniczych i rozdzielczych.
Dzięki połączeniu usług firm Eplan, Rittal i Kiesling, konstruktorzy mają możliwość wyraźnego zoptymalizowania swoich procesów. Innymi atrakcjami na targach są: pojedyncza szafa SE 8 w wersji NEMA-4/4x oraz jej rozwinięcie w postaci szafy PC, system ramienia nośnego CP 60/120/180 z wyrównaniem potencjałów, klimatyzatory z atestem TÜV, a także konstruowanie rozdzielni zgodnie z normą EN 61439.
Goście na stoisku targowym Rittal mogą na żywo zapoznać się z trzema stopniami łańcucha tworzenia wartości w budowie urządzeń sterowniczych i rozdzielczych – od engineeringu, przez produkcję, po obróbkę szafy sterowniczej. Dzięki platformie inżynierskiej firmy Eplan, kompletnemu programowi szaf sterowniczych Rittal oraz rozwiązaniom w zakresie automatyzacji firmy Kiesling, związek przedsiębiorstw Friedhelm Loh Group dysponuje kompleksowymi kompetencjami rozwiązań. Dzięki wykorzystaniu połączonego w sieć oprogramowania narzędziowego Eplan (EEC Eplan Engineering Center, Eplan Pro Panel, Eplan Data Portal) i Rittal (RiCAD 3D, RiTherm oraz Power Engineering), możliwe staje się znaczne zwiększenie efektywności w budowie rozdzielni.
Rittal prezentuje również nowości w technice szaf. Producent przedstawia nową, przyjazną w montażu szafę pojedynczą SE 8, teraz zarówno w wersji NEMA-4/4x, jak także ze standardowymi wycięciami po bokach i w części dachowej metalowego korpusu. Ponadto wszechstronność zastosowania i zmienność nowej SE 8 Rittal ukazuje w jej rozwinięciu, systemie szaf PC.
W zakresie stanowiska człowiek-maszyna Rittal prezentuje zapewniający maksymalne bezpieczeństwo system ramienia nośnego CP 60/120/180. Dodatkowo do kompleksowego systemu modułowego, więcej bezpieczeństwa dla użytkowników zapewnia przyjazne w montażu rozwiązanie automatycznego wyrównania potencjałów wszystkich podzespołów.
Ponieważ na rynku często okazuje się, że między parametrami mocy i efektywności energetycznej klimatyzatorów podawanymi na tabliczkach znamionowych a rzeczywistymi wartościami występują różnice, Rittal postawił całą swoją serię klimatyzatorów TopTherm na stanowisku badawczym TÜV Nord. W ten sposób Rittal gwarantuje swoim klientom określoną moc i maksymalną wydajność.
W nowej wersji 6.1 oprogramowania planistycznego "Rittal Power Engineering" producenci otrzymują wsparcie przy projektowaniu i dokumentacji rozdzielni Ri4Power zgodnych z normą DIN EN 61439.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |