Wyprodukowano milionowy egzemplarz Raspberry Pi - SONY - PRODUKCJA - RASPBERRY PI - FARNELL ELEMENT14 - MINIKOMPUTERY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyprodukowano milionowy egzemplarz Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyprodukowano milionowy egzemplarz Raspberry Pi

Wyprodukowano milionowy egzemplarz Raspberry Pi

Firma Farnell element14 poinformowała o wyprodukowaniu milionowego egzemplarza Raspberry Pi. Urządzenie powstało w fabryce Sony UK Technology Centre w Pencoed, na terenie południowej Walii.  

Wykorzystując bogatą wiedzę w dziedzinie dystrybucji sprzętu elektrycznego i elektronicznego, firma Farnell element14 sprawiła, że mikrokomputery Raspberry Pi szybko zyskały uznanie zarówno doświadczonych inżynierów, jak i początkujących hobbystów. Za sprawą współpracy z firmą Sony UK Technology Centre (Sony UK TEC) oraz inwestycji i innowacji wprowadzanych przez Farnell element14 możliwe było stworzenie całego szeregu akcesoriów dla Raspberry Pi takich jak: XBMC EnOcean Pi, PiFace czy Raspberry Pi Camera.

Decyzja o przeniesieniu produkcji Raspberry Pi z Chin do Wielkiej Brytanii i partnerstwo technologiczne z liderem w dziedzinie elektroniki, jakim jest Sony UK TEC, pozwoliły na zredukowanie nie tylko kosztów transportu, ale także wydatków na wsparcie produkcji masowej.

 – Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić wyprodukowanie milionowego egzemplarza Raspberry Pi pochodzącego z linii produkcyjnej firmy Sony UK TEC. Farnell element14 jest największym dystrybutorem tych urządzeń na świecie i jednym z naszych kluczowych partnerów w zakresie dostaw. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Sony UK TEC oraz sukcesu i popularności naszego flagowego produktu – komentuje Claire Doyle, Global Head w Rasbperry Pi.

 – Mikrokomputer Raspberry Pi jest przykładem innowacyjności w zakresie projektowania i inżynierii. Od samego początku wiedzieliśmy, że osiągnie on duży sukces i chcieliśmy być częścią tego projektu – zauważa Steve Dalton OBE, dyrektor zarządzający w Sony UK Technology Centre.

 – W niespełna rok udało się nam wyprodukować milion sztuk Raspberry Pi. Jest to naprawdę fantastyczne osiągnięcie, które powinno być należycie uczczone. Prace wykonane przez wszystkie strony są kamieniem milowym dla przemysłu Wielkiej Brytanii, co ostatecznie przyczynia się do jego rozwoju i wspierania gospodarki tego kraju – dodaje Steve Dalton.

 – Raspberry Pi jest doskonałym świadectwem tego, że jeśli istnieje odpowiedni produkt, zaangażowany producent i kanały dystrybucji, każdy pomysł może być sukcesem. Czekamy na dalszą pracę z firmą Farnell element14 i jesteśmy podekscytowani tym, co dla tego innowacyjnego produktu przyniesie przyszłość – podsumowuje Dalton.

Zjawisko Raspberry Pi ma charakter globalny, a jego zasięg jest oszołamiający, o czym najlepiej mówią liczby:

  • Farnell element14 sprzedaje Raspberry Pi aż w 64 krajach.
  • Milion Raspberry Pi ułożonych pionowo na sobie byłoby prawie 103-krotnie wyższe od najwyższego budynku świata – Burdż Chalifa w Dubaju.
  • Według wyliczeń całkowity koszt jednego miliona Raspberry Pi odpowiada wartości netto wizerunku aktora Ryana Goslinga.

Więcej informacji na temat milionowego egzemplarza komputera Raspberry Pi i dyskusji na temat jego różnorodnych zastosowań można znaleźć na stronie internetowej:
www.element14.com/community/raspberrypi_projects

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl