Danfoss Power Solutions nowym segmentem biznesowym w grupie Danfoss - DANFOSS - HYDRAULIKA SIŁOWA - MASZYNY SAMOJEZDNE - DANFOSS POWER SOLUTIONS - FUZJA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss Power Solutions nowym segmentem biznesowym w grupie Danfoss
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss Power Solutions nowym segmentem biznesowym w grupie Danfoss

Danfoss Power Solutions nowym segmentem biznesowym w grupie Danfoss
fot. Danfoss

Firma Sauer-Danfoss oficjalnie zmieniła nazwę na Danfoss i teraz działa pod pełną nazwą Danfoss Power Solutions jako nowy segment biznesowy w grupie Danfoss. Specjaliści z Danfoss Power Solutions nadal będą dostarczać rozwiązania hydrauliki siłowej. W dłuższej perspektywie klienci mogą spodziewać się korzyści z szerszej globalnej sieci i bogatszej bazy technologicznej oferowanych przez firmę Danfoss, a także połączenia know-how wynikającego ze współpracy dwóch firm.

Firma Danfoss jest doceniana na całym świecie za innowacyjne i energooszczędne rozwiązania dla wielu branż. Do swojej struktury biznesowej zaadaptowała firmę Sauer-Danfoss, którą nabyła kwietniu tego roku. 

Specjaliści z Danfoss Power Solutions nadal będą dostarczać rozwiązania hydrauliki siłowej. Klienci będą mogli kontynuować współpracę z dotychczasowymi osobami kontaktowymi nad trwającymi i nowymi projektami. Nadal kluczowymi kwestiami w strategii firmy będą obsługa techniczna, know-how w zakresie aplikacji i koncentracja na zaawansowanych komponentach hydraulicznych i elektro-hydraulicznych. 

Firma Danfoss, zatrudniająca 23 000 osób na całym świecie, zajmuje czołową pozycję rynkową we wszystkich najważniejszych obszarach biznesowych, w tym w branży urządzeń sterujących do systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych, elektroenergetyce, ogrzewnictwie i hydraulice siłowej.

Podobnie jak cały Danfoss, dział Danfoss Power Solutions dokłada i będzie dokładać wszelkich starań, aby dochowywać najwyższych standardów w dziedzinie jakości, terminowości dostaw i wydajności. Łącząc kompetencje z organizacją ukierunkowaną na innowacje oraz badania i rozwój, firma Danfoss będzie nadal wspierać działania, dzięki którym Sauer-Danfoss stał się liderem innowacji w branży hydrauliki siłowej.

 – Dołączając do Danfoss, stajemy się częścią silnej globalnej marki. Będzie to stymulować innowacje i pozwoli nam skupiać się nadal na obsłudze naszych klientów. Firma Danfoss od dawna była związana z Sauer-Danfoss na poziomie zarządu i pomogła ukształtować naszą obecną strategię, zgodnie z którą będziemy działać nadal – powiedział Eric Alström, dawny prezes i CEO Sauer-Danfoss, który zajmuje teraz te same stanowiska w nowym segmencie biznesowym Danfoss Power Solutions.

 – To niezwykle ważny krok dla całej grupy Danfoss. Sauer-Danfoss to dobrze zarządzana firma globalna, więc dla nas oznacza to zbliżenie się dwóch równoważnych jednostek, które po połączeniu staną się silniejsze. Razem odnajdziemy obszary współpracy, będziemy uczyć się od siebie i wypracujemy wspólne podstawy działania, oferując klientom długoterminowe korzyści – podkreślił Prezes i CEO Danfoss Niels B. Christiansen.

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss. W Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Dwa ostatnie reprezentują dywizję Danfoss Power Solutions. Łącznie zatrudnienie w nich wynosi ok. 1400 osób, a wyniki sprzedaży kształtują się na poziomie 860 mln złotych.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl