Rozszerzona oferta komponentów do elektryfikacji pojazdów samojezdnych na platformie eLION - FALOWNIKI - MASZYNY BUDOWLANE - ELEKTRYFIKACJA - BOSCH REXROTH - HYDRAULIKA SIŁOWA - MASZYNY SAMOJEZDNE - ELION
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozszerzona oferta komponentów do elektryfikacji pojazdów samojezdnych na platformie eLION
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozszerzona oferta komponentów do elektryfikacji pojazdów samojezdnych na platformie eLION

Rozszerzona oferta komponentów do elektryfikacji pojazdów samojezdnych na platformie eLION

Firma Bosch Rexroth pPoszerza ofertę komponentów do efektywnej elektryfikacji funkcji jazdy i funkcji roboczych do zastosowań w pojazdach samojezdnych.

W 2021 roku firma Bosch Rexroth zaprezentowała swoją ofertę w zakresie elektryfikacji maszyn samojezdnych pod nazwą eLION. Wiele maszyn wyposażonych w rozwiązania eLION jest już w użyciu w ramach projektów pilotażowych. Oprócz przeznaczonej na rynek europejski ładowarki 3-fazowej opracowaliśmy nową ładowarkę jednofazową. Dzięki tej ładowarce pokładowej firma Bosch Rexroth zapewniła pełną kompatybilność swojej platformy z północnoamerykańską infrastrukturą ładowania i wprowadza na ten rynek swoje rozwiązania wysokonapięciowe. Szeroka gama silników elektrycznych, falowników, przekładni i oprogramowania obejmuje również wysoce efektywny konwerter DC/DC.

Platforma eLION, opracowana specjalnie z myślą o zastosowaniach w pojazdach roboczych na całym świecie, charakteryzuje się modułową i skalowalną konstrukcją. Moc znamionowa silników wynosi od 20 do 200 kW (moc szczytowa - ponad 400 kW). Oferta przeznaczona jest dla maszyn roboczych o różnych rozmiarach, od kompaktowych po ciężkie. Falowniki eLION o prądzie ciągłym do 300 A zapewniają dużą przeciążalność, a jednocześnie obsługują napięcia złącza DC od 270 do 850 V oraz szybką komunikację za pośrednictwem magistrali CAN J1939 (CAN 2.0). W pełni zintegrowane zabezpieczenie funkcjonalne zgodne z normą ISO 13849 pozwala maksymalnie zaoszczędzić czas potrzebny na prace inżynieryjne. Dzięki dużej gęstości mocy przekładnie eLION obsługują szeroką gamę kompaktowych piast i napędów centralnych. Ponadto firma Bosch Rexroth dostarcza moduły oprogramowania BODAS wraz z odpowiednimi komponentami hydraulicznymi, takimi jak pompy tłokowe osiowe, dla całej platformy eLION.

Specyficzne dla konkretnego rynku komponenty systemu przyspieszają wprowadzanie produktów na rynek

Aby umożliwić producentom pojazdów roboczych szybkie znalezienie znormalizowanych rozwiązań dla różnych typów napędów (np. w pełni elektrycznych, hybrydowych lub spalinowo-elektrycznych), oferta eLION obejmuje niezbędne komponenty systemowe, takie jak przetwornice DC/DC, ładowarki pokładowe i przewody wysokiego napięcia. Nowością w ofercie są dwa komponenty systemu opracowane we współpracy z firmą BRUSA HyPower.

Jednofazowa ładowarka pokładowa eLION do systemów zasilania o mocy 19 kW charakteryzuje się kompaktową konstrukcją umożliwiającą elastyczną integrację z różnymi typami pojazdów i osiąga maksymalny prąd ładowania 36 A przy sprawności 95%.

Dzięki zakresowi napięcia od 350 do 890 V, przetwornica DC/DC eLION obsługuje szeroki zakres funkcji sterowania, w tym zastosowania związane z ogniwami paliwowymi. Duża gęstość mocy wynosząca 1,25 kW/l pozwala komponentowi osiągnąć poziom sprawności przekraczający 95 procent.

„W przyszłości chcemy obsługiwać większą liczbę klientów, również na rynku północnoamerykańskim, dzięki kompleksowej ofercie elektryfikacji” – stwierdza Matthias Kielbassa, wiceprezes ds. elektryfikacji w firmie Bosch Rexroth. „Wiele maszyn wyposażonych w rozwiązania eLION jest już wykorzystywanych w licznych projektach pilotażowych. Teraz jesteśmy gotowi na przejście do produkcji seryjnej”.

Źródło: Bosch Rexroth

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl