Rittal zadba o przyspieszenie w super tunelu lasera XFEL - XFEL - SUPERLASER - RITTAL - LIQUID COOLING PACKAGE - SZAFA TS 8 - SZAFY SERWEROWE - COMPUTER MULTI CONTROL - DESY - CMC III
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal zadba o przyspieszenie w super tunelu lasera XFEL
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal zadba o przyspieszenie w super tunelu lasera XFEL

Rittal zadba o przyspieszenie w super tunelu lasera XFEL
fot. Rittal

Rittal otrzymał od Niemieckiego Synchrotronu Elektronowego (DESY), wiodącego centrum akceleratorowego, zamówienie na ponad 450 szaf serwerowych Rittal TS 8. W urządzeniach zostanie zainstalowana elektronika nowego przyspieszacza cząstek European XFEL. Chłodzeniem wrażliwej elektroniki zajmie się klimatyzacja Rittal LCP (Liquid Cooling Package). Do nadzorowania temperatury w szafie sterowniczej naukowcy zdecydowali się na system monitoringu CMC III (Computer Multi Control) firmy Rittal.

W Hamburgu powstaje centrum naukowe z prawdziwego zdarzenia. W tunelu o długości 3,4 km zbudowany zostanie laser rentgenowski European XFEL. Zostanie uruchomiony w 2015 roku i będzie generować ultrakrótkie impulsy laserowe – 27.000 razy na sekundę.

Centrum badawcze DESY, które w dużym stopniu uczestniczy w tym wielkim europejskim projekcie, umieści elektronikę w ponad 450 szafach serwerowych Rittal serii TS 8. Będąca warunkiem optymalnego działania elektroniki stała temperatura w szafach sterowniczych zostanie zagwarantowana przez system klimatyzacji Rittal Liquid Cooling Package (LCP). System monitorowania Rittal Computer Multi Control (CMC III) kontroluje takie parametry, jak temperatur lub status wentylatorów w szafach. Pomiary poza normalnym zakresem są natychmiast przekazywane do osób odpowiedzialnych.

 Na technologię Rittal postawiliśmy już w poprzednich projektach. Produkty Rittal spełniają nasze wysokie wymagania, jakie stawiamy na przykład odnośnie do stabilności temperatury lub braku drgań – mówi Jürgen Liebing, szef laboratorium DESY. 

European XFEL 

Cała instalacja składa się z systemu tuneli o długości prawie 5,8 km oraz budynków w kampusie DESY w Hamburgu-Bahrenfeld, w obiekcie w Osdorfer Born i na terenie głównym w Schenefeld. Tam tunele zbiegają się w podziemnej hali do eksperymentów, której powierzchnia 4500 m2 jest tak duża, jak boiska do hokeja, a głębokość 14 metrów mogłaby pozwolić na całkowite schowanie cztero- lub pięciopiętrowego budynku.

Źródło: Rittal

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl