Firma Triton planuje przejęcie branży pneumatyki Bosch Rexroth - PNEUMATYKA - BOSCH REXROTH PNEUMATYKA - TRITON - REXROTH PNEUMATICS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Firma Triton planuje przejęcie branży pneumatyki Bosch Rexroth
drukuj stronę
poleć znajomemu

Firma Triton planuje przejęcie branży pneumatyki Bosch Rexroth

Firma Triton planuje przejęcie branży pneumatyki Bosch Rexroth
fot. Bosch Rexroth

Bosch Rexroth planuje sprzedaż całej branży pneumatycznej Rexroth Pneumatics niemiecko-skandynawskiej spółce udziałowej o nazwie Triton. Odpowiednie umowy zostały już podpisane. Ustalono, że wysokość transakcji zostanie objęta tajemnicą.

Firma Triton posiada duże doświadczenie w zakresie reorganizacji średnich przedsiębiorstw. Prezes Zarządu Bosch Rexroth, Karl Tragl, określił tę transakcję jako kolejny, konsekwentny i logiczny krok w kierunku efektywnego rozwoju branży pneumatycznej. W ciągu kilku ostatnich lat firma Bosch Rexroth pomyślnie rozwijała branżę i przyczyniała się do wzrostu udziału w rynku pneumatyki głównie w obszarze automatyzacji fabryk. Aby skutecznie rozszerzyć zakres działalności branży pneumatycznej poza ten obszar w 2012 roku podjęto decyzję o sprzedaży części pneumatycznej przedsiębiorstwa umożliwiając tym samym jej dalszy rozwój.

Peder Prahl, Dyrektor firmy „General Partner“ Triton Fonds tak oto wypowiada się na temat przejęcia udziałów w firmie Rexroth Pneumatics: „Rexroth Pneumatics posiada doskonałe przesłanki ku temu, aby w pełni wykorzystać globalny trend wzrostu automatyzacji. Jesteśmy przekonani, że celowe inwestycje umożliwią firmie Rexroth Pneumatics pomyślne utrzymanie się na rynku, jako samodzielnej firmy i jej dalszy intensywny rozwój.”

Od początku swojej działalności tj. od 1997 roku firma Triton specjalizuje się w inwestycjach w średnie przedsiębiorstwa w Europie północnej, mające siedziby w Niemczech, Szwajcarii, Austrii oraz czterech krajach północnych: Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. W tym regionie firma Triton koncentruje się na trzech podstawowych branżach, którymi są: przemył, usługi i artykuły konsumpcyjne/ochrona zdrowia. Celem firmy Triton jest wspieranie zarządzania przedsiębiorstwem w trakcie wzmacniania pozycji rynkowej poprzez wzrost po stronie sprzedaży oraz trwałe ulepszanie procesów operacyjnych i struktur. Długoterminowy horyzont inwestycyjny jest przesłanką do realizacji tego zamierzenia.

Rexroth Pneumatics zatrudnia na całym świecie około 2.100 pracowników między innymi w zakładach produkcyjnych w Laatzen/Hannover (Niemcy), Lexington (USA), Wujin (Chiny), Eger (Węgry) i Bonneville (Francja). Już od czerwca 2013 r. branża działa jako samodzielna firma należąca do Grupy Bosch Rexroth.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl