Międzynarodowe Zawody Pojazdów Pneumatycznych PNEUMOBIL 2013 - STUDENCI - NAPĘD PNEUMATYCZNY - PNEUMATYKA - KONKURS TECHNOLOGICZNY - BOSCH REXROTH - WĘGRY - PNEUMOBIL
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Międzynarodowe Zawody Pojazdów Pneumatycznych PNEUMOBIL 2013
drukuj stronę
poleć znajomemu

Międzynarodowe Zawody Pojazdów Pneumatycznych PNEUMOBIL 2013

Międzynarodowe Zawody Pojazdów Pneumatycznych PNEUMOBIL 2013
fot. Bosch Rexroth

Ruszyła kolejna edycja konkursu PNEUMOBIL, którego celem jest  odkrywanie twórczych talentów wśród studentów uczelni technicznych oraz umożliwienie wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Już po raz drugi w konkursie biorą udział studenci z Polski. 

Do konkursu zgłosiło się 7 drużyn z 4 uczelni technicznych z Polski. Każdy zespół składa się z 4 studentów oraz opiekuna technicznego, który jest nauczycielem akademickim danej uczelni.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować i zbudować pojazd napędzany pneumatycznie o możliwie najwyższej wydajności. Firma Bosch Rexroth zapewnia zespołom części niezbędne do zbudowania pojazdu.

Finał tegorocznej edycji konkursu odbędzie się w dniach 10-11 maja 2013 w miejscowości Eger na Węgrzech.

Pojazdy będą demonstrowały swoje możliwości w kilku konkurencjach wyścigowych, takich jak: najdłuższa przejechana droga, przejazd slalomem po wyznaczonej trasie czy największe przyspieszenie. Jury oceniać będzie również oryginalność konstrukcji.

Główną nagrodę i tytuł „Najlepszego pojazdu pneumatycznego PNEUMOBIL 2013” zdobywa jeden zespół i zostaje jego posiadaczem przez okres jednego roku. 

Na zwycięzców całego konkursu oraz zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs PNEUMOBIL organizowany jest od 2008 roku przez Bosch Rexroth Kft na Węgrzech. Polska spółka Bosch Rexroth Sp. z o.o. w 2011 roku poparła inicjatywę konkursu, umożliwiając tym samym uczestnictwo w konkursie również polskim studentom.

Informacje na temat poprzednich edycji konkursu znajdują się na stronie internetowej: http://en.pneumobil.hu/

Uczestnicy konkursu Pneumobil mają za zadanie zbudować pojazd napędzany pneumatycznie o możliwie największych parametrach

Uczestnicy konkursu Pneumobil mają za zadanie zbudować pojazd napędzany pneumatycznie o możliwie największych parametrach.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl