Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB - USB - LUTOWNICA - LUTOWANIE - SMT - FARNELL ELEMENT14 - MEGAPOWER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB

Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB
fot. Farnell element14

Farnell element14 ogłosił rozpoczęcie sprzedaży pierwszej na świecie lutownicy zasilanej przez gniazdo USB opracowanej przez MegaPower.

Lutownica stworzona z myślą o dokonywaniu szybkich napraw podzespołów w technologii SMT, zarówno w terenie jak i w laboratorium, może być zasilana z gniazda USB w komputerze stacjonarnym lub laptopie, albo przy pomocy baterii 9V. Lutownica rozgrzewa się do temperatury 480°C w ciągu 20 sekund i jest niezwykle energooszczędna (5W w porównaniu z 40W w przypadku podobnych narzędzi innych marek).

Urządzenie, którego cena katalogowa wynosi 9.90 GBP (ok. 50 zł) wyróżnia się:

 • Wysokiej klasy końcówką lutującą,
 • Bardzo jasną, białą dioda LED, która zapewnia oświetlenie podczas pracy,
 • Poręczną i łatwą w transporcie konstrukcją,
 • Blokadą bezpieczeństwa głównego włącznika,
 • Wysoką wydajnością energetyczną,
 • Nasadką ochronną.

Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB

Zestaw MEGA POWER - MSD-086 - LUTOWNICA, 40W, USB

   – Firma MegaPower jest bardzo zadowolona z partnerskiej współpracy z Premier Farnell, której efektem jest nowe narzędzie do lutowania podzespołów SMT. Doceniamy pracę i doświadczenie zespołu Farnell element14, dzięki którym na rynek trafiają tak nowatorskie produkty – poinformował George Hu, Managing Director w MegaPower.

   – Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom ten nowy, interesujący produkt. Mamy nadzieję, że spotka się on z uznaniem branży przyrządów naprawczych i wpasuje się w potrzeby zarówno profesjonalistów, jak i majsterkowiczów – komentuje Chris Godfrey, Global Product Director Test & Tools w firmie Farnell element14.

  Źródło: Farnell element14

  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (2)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Brak obrazka
  Patrz na drugi rysunek, zasilanie jest brane z dwóch portów USB, jak w przypadku starszych dysków 2,5" na USB gdzie prąd 500mA był niewystarczający. z Dwóch gniazdek pociągnie 1A.

  Istotne tylko aby nie podłączać do rozgałęziacza USB bo całe rozgałęzienie nie pobierze więcej prądu niż jest w stanie dać jeden port USB do którego jest wpięte.

  Mam nadzieję, że pomogłem
  No avatar
  majster
  5W przy 5V daje prąd o natężeniu 1A, czyżby to było na USB 3.0 ? USB 2.0 oferuje Imax 500mA a USB 3.0 jeśli dobrze pamiętam ok 900mA.
  Czy na USB będzie się wolniej/słabiej nagrzewało niż na wspominanej baterii 9V? Ona wydaje się być sugerowanym źródłem zasilania? Pytam bo chyba się na nią skuszę - podpinać można by ją nawet do rozgałęziacza gniazda zapalniczki samochodowej z portem usb i drobne naprawy elektryki przeprowadzać.

  Farnell, An Avnet Company
  Farnell, An Avnet Company
  ul. Canal Road , Leeds
  tel.  00 800 121 29 67
  $nbsp;
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl