Przewodnik po grotach lutowniczych Weller, Metcal i Pace - FARNELL - LUTOWNICA - WELLER - LUTOWANIE - METCAL - GROT LUTOWNICZY - PACE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przewodnik po grotach lutowniczych Weller, Metcal i Pace
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przewodnik po grotach lutowniczych Weller, Metcal i Pace

Przewodnik po grotach lutowniczych Weller, Metcal i Pace

Łatwy dobór odpowiedniego grotu lutowniczego za pomocą nowego narzędzia firmy Farnell.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ogłosił uruchomienie nowego narzędzia internetowego, pomagającego w wyborze grotów lutowniczych. Ten prosty w użyciu program internetowy pomaga klientom dobierać optymalne groty do ponad 100 różnych systemów i stacji lutowniczych, bazując na 1500 grotach, dostępnych prosto z magazynów firmy Farnell i wysyłanych z dostawą na kolejny dzień.

Sprawność lutowania zależy od wykorzystanej stacji lutowniczej, kolby lutowniczej, grotu oraz techniki lutowania. Upewnienie się, że korzysta się z odpowiedniego grotu w trakcie lutowania jest tak samo ważne, jak i to, by wybrane narzędzie miało odpowiednią moc i pozwalało na takie sterowanie temperaturą, które będzie pasowało do rodzaju realizowanych zadań i intensywności użytkowania zestawu.

Korzystając z narzędzia do wyboru grotów, klienci musza jedynie wskazać nazwę swojego urządzenia, by błyskawicznie ustalić, które z grotów są kompatybilne z posiadanym przez nich sprzętem. Oznacza to, że nie muszą już przeglądać ofert różnych producentów i opcji, by znaleźć potrzebny im element. Narzędzie ma na celu skrócenie czasu potrzebnego do znalezienia i zakupu odpowiedniego grotu lutowniczego oraz ograniczenia szansy zamówienia błędnego komponentu.

James McGregor, Global Head of Test and Tools w firmie Farnell powiedział: „Rozeznanie się w tym, który grot lutowniczy pasuje do których stacji może być całkiem dużym wyzwaniem. Nowe narzędzie firmy Farnell pozwala wybrać odpowiedni, a nawet optymalny grot do dowolnej kolby lutowniczej, tworząc tym samym idealny system lutowniczy. Sprawiliśmy, że nasi klienci mogą z łatwością znaleźć potrzebne im groty, pomimo ogromu dostępnej oferty. W ten sposób skracają czas potrzebny na poszukiwania części zamiennych i minimalizują szanse wykonania błędnych zamówień.

Farnell gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór rozwiązań na potrzeby lutowania, produkowanych przez takie firmy jak Weller, Metcal i Pace, a w tym:

  • Dwukanałowa stacja lutownicza Weller WT2M: Łączy w sobie 150 W mocy z maksymalną uniwersalnością. To najnowszy z modeli, jaki pojawił się w ramach zaawansowanej serii WT. Cechuje się najlepszymi w swojej klasie parametrami, kompatybilnością wsteczną z istniejącymi narzędziami lutowniczymi oraz bogatym wyborem akcesoriów.
  • Metcal CV-5210: Stacje lutownicze firmy Metcal przez 35 lat wiodły na rynku dzięki technologii SmartHeat®. Model CV-5210 obsługuje technologię SmartHeat, dzięki czemu wykrywa przyłożone obciążenie termiczne i natychmiastowo dostarcza potrzebną moc, bezpośrednio do miejsca wykonywania połączenia. Wbudowana, samoregulująca się grzałka przesyła odpowiednią ilość mocy, zależnie od wymagań danego punktu lutowniczego. W efekcie proces lutowania staje się szybki, bezpieczny i powtarzalny, bez konieczności prowadzenia kalibracji. Model CVC-5210 jest kompatybilny wstecz z produktami z serii MX oraz został wyposażony w 2,8-calowy kolorowy ekran dotykowy, na którym prezentowane są wyraziste informacje graficzne, komunikaty, dane z wbudowanego miernika mocy oraz wykresy mocy. Urządzenie rejestruje i przechowuje dane odnośnie parametrów zastosowanych grotów, zapewniając tym samym mechanizm śledzenia procesów oraz chroniąc zasilacz przed użyciem niekompatybilnych modułów.
  • Stacje Pace WJS serii 100: Obsługują wszystkie zaawansowane technologie sterowania procesami, jakich można byłoby się spodziewać od produktów marki Pace, ale teraz cechują się niemal dwukrotnie większą maksymalną mocą, dzięki czemu najbardziej wyzywające zadania, takie jak lutowanie obiektów o dużej masie termicznej lub dużej objętości, stają się znacznie łatwiejsze. Stacje Pace WJS serii 100 wspierają technologię sterowania PACE Exclusive IntelliHeat, są w pełni programowalne oraz mają wbudowany układ cyfrowy, wyświetlacz LEDowy i prostą klawiaturę. Mając niemal dwukrotnie większą maksymalną moc, pozwalają zwiększyć produktywność przy zachowaniu bardziej bezpiecznych, niższych temperatur, nawet przy pracy z największymi obciążeniami. W efekcie prowadzą do zmniejszenia Całkowitego Kosztu Posiadania stacji lutowniczej.

Aby skorzystać z narzędzia firmy Farnell, pomagającego w wyborze grotów lutowniczych, odwiedź stronę Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl