Narzędzia lutownicze Metcal serii GT z regulacją sterowania temperaturą - LUTOWNICA - STACJA LUTOWNICZA - REGULACJA TEMPERATURY - LUTOWANIE - METCAL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Narzędzia lutownicze Metcal serii GT z regulacją sterowania temperaturą
drukuj stronę
poleć znajomemu

Narzędzia lutownicze Metcal serii GT z regulacją sterowania temperaturą

Narzędzia lutownicze Metcal serii GT z regulacją sterowania temperaturą
fot. Farnell

Wybór najlepszych w swojej klasie, ręcznych systemów lutowniczych Metcal, umożliwiających regulację temperatury i znakomite parametry lutowania oraz lepszą jakość produktów końcowych i zwiększoną wydajność w pracach o lekkim, średnim i dużym obciążeniu.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, poszerza swoją wiodącą na rynku ofertę produktów do lutowania, wprowadzając do niej rewolucyjną rodzinę systemów lutowniczych GT od Metcal. Innowacyjne stacje lutownicze GT90 i GT120 cechują się niespotykanym dotąd poziomem zaawansowania funkcji i efektywności, szczególnie z punktu widzenia producentów OEM (Original Equipment Manufacturers) i firm zajmujących się montażem kontraktowym (CEM – Contract Electronics Manufacturers), a także projektantów elektroniki i inżynierów pracujących przy produkcji, lub przy serwisowaniu sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Stacje lutownicze serii GT stanowią idealne rozwiązanie do zastosowań, w których lutowanie odbywa się ręcznie, w tym w zakresie elektroniki przemysłowej, urządzeń dużej mocy, elektroniki konsumenckiej i urządzeń przenośnych. To pierwsze produkty tego typu, w których zastosowano zarówno regulowane sterowanie temperaturą, jak i indukcyjny system nagrzewania, dzięki któremu uzyskuje się krótszy czas osiągania zadanej temperatury, lepszą stabilność utrzymania temperatury, błyskawiczny powrót do temperatury zadanej oraz większą sprawność energetyczną. Znacząca poprawa parametrów stacji jest związana także z innowacją, oczekującą aktualnie na patent technologią, która pozwala klientom na przyspieszenie procesu lutowania oraz podwyższenie jakości produktów wytwarzanych w zakładach fabrycznych. Stacje GT90 i GT120 mają łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs, a dzięki zachowaniu bardzo niedużych wymiarów, nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Warto wspomnieć, że model GT120 to także bardzo niedrogie rozwiązanie, stosowne do aplikacji wymagających bardzo wysokich i precyzyjnych temperatur.

Model GT90 dostarcza 90 W mocy do kolby lutowniczej GT4, z którą jest dostarczany, dzięki czemu sprawdza się w aplikacjach o niedużym i średnim obciążeniu, a dodatkowo producent zapewnia mu roczną gwarancję. Model GT120 może pochwalić się 120 W mocy i jest dostarczany z kolbą GT6, przeznaczoną do średnich i dużych obciążeń, oferowana gwarancja dla modelu tego modelu trwa 2 lata. Oba modele są kompatybilne z szerokim wyborem grotów lutowniczych, tak by z powodzeniem można było nimi lutować zarówno standardowe komponenty, jak i podzespoły mniejszych rozmiarów.

Narzędzia lutownicze Metcal serii GT z regulacją sterowania temperaturą

Do innych, kluczowych cech stacji serii GT, dostępnych już teraz w Farnell, należą:

  • Temperatura: regulowana w szerokim zakresie temperatura pracy, przyjmująca wartości od 200 °C do +450 °C oraz indukcyjny system nagrzewania. Pozwala zapewnić najlepszą w swojej klasie wydajność, w tym krótszy czas osiągania zadanej temperatury, jej większą stabilność i szybki powrót w przypadku ochłodzenia.
  • Sprawność: wysoka sprawność, dzięki lepszej wydajności, uzyskiwanej z niższej mocy. Stacje serii GT o mocy 90 W i 120 W nawet o 30% przewyższa obecnie dostępne na rynku systemy lutownicze o mocy 250 W.
  • Zaawansowane funkcje: łatwość użycia, dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi o przekątnej 2,5”, możliwości bezpiecznego zablokowania stacji za pomocą programowalnego hasła oraz funkcji ograniczenia dopuszczalnych temperatur. Obie stacje lutownicze są dostarczane z zewnętrznym zasilaczem, które pozwala uzyskać mniejsze wymiary całkowite urządzenia, a więc ograniczyć zajmowaną przestrzeń. Natomiast tryby oczekiwania i uśpienia wydłużają żywotność grotów.
  • Łączność: port USB pozwala na zasilanie podłączanych akcesoriów oraz na instalowanie aktualizacji wbudowanego oprogramowania.

James McGregor, Global Head of Test & Tools, Farnell, powiedział: „Farnell ciągle dokłada starań, aby dostarczać swoim klientom wiodące na rynku technologie i umożliwiać im sprytniejszą, bardziej sprawną pracę, a rodzina GT od Metcal właśnie to pozwala osiągnąć. Model GT120 to jedna z najbardziej uniwersalnych stacji lutowniczych, dostępnych na rynku. Może poradzić sobie z najmniejszymi komponentami oraz z najbardziej wymagającymi obciążeniami termicznymi. Niezależnie czy nasi klienci lutują w ramach linii produkcyjnych, prowadzą prace badawcze i rozwojowe, lub lutują pod mikroskopem, mamy rozwiązania, które spełnią ich potrzeby.”

Klienci mogą skorzystać z pomocy technicznej świadczonej w dni robocze. Ponadto bezpłatnie dostępne online są także wartościowe materiały opublikowane na stronie internetowej Farnell i w społeczności element14.

Seria produktów z rodziny GT od Metcal jest dostępna do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl