Pieniądze na badania czekają na małych, średnich i dużych przedsiębiorców - PARP - BADANIA - UNIA EUROPEJSKA - POIG - ROZWÓJ - UE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pieniądze na badania czekają na małych, średnich i dużych przedsiębiorców
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pieniądze na badania czekają na małych, średnich i dużych przedsiębiorców

Ponad 560 mln złotych na wsparcie działalności badawczo-rozwojowej i wdrożeń - tyle mogą otrzymać przedsiębiorcy w dwóch konkursach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Trwa druga runda aplikacyjna dla wniosków ramach działania 1.4-4.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Od 2 listopada aplikować mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Osobny konkurs dla dużych firm ruszy 16 listopada.

Jak wyjaśnia Izabela Wójtowicz, dyrektor Zespołu Badań i Rozwoju w PARP, budżet na cześć badawczą dla małych i średnich firm wynosi ponad 280 mln złotych. Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada, jednak regulamin konkursu dopuszcza wcześniejsze zakończenie naboru, jeśli wartość złożonych projektów przekroczy 120 proc. planowanego budżetu.

Dofinansowaniu podlega prowadzenie projektów celowych składających się z części badawczej (badań przemysłowych i/lub prac rozwojowych) oraz części wdrożeniowej (wdrożenia wyników tych badań lub prac w działalności gospodarczej przedsiębiorcy). Wsparcie na część badawczą projektu celowego pochodzi z budżetu działania 1.4, zaś wsparcie na wdrożenie wyników badań z budżetu działania 4.1.

Przedsiębiorcy, którzy już korzystają ze wsparcia na prace B+R mogą ponownie ubiegać się o środki na ten cel. Dotacja musi być niższa niż równowartość w złotych kwoty 7,5 miliona euro dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt. Kwota wsparcia na wdrożenie wyników tych prac nie może przekroczyć 20 milionów złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.

W tym roku w działaniu 1.4-4.1 PO IG "Wsparcie na prace badawcze i rozwojowe oraz wdrożenie wyników tych prac" przewidziano dwie rundy aplikacyjne. Do 30 kwietnia złożono 411 wniosków na łączną kwotę przekraczającą 1,4 mld złotych. Dofinansowanie na ponad 720 mln zł przyznano połowie wniosków, czyli 206 projektom.

Budżet Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w latach 2007-2013 przewiduje na realizację projektów w ramach działania 1.4-4.1 dotacje w wysokości 780 mln euro. KOL

Źródło: Nauka w Polsce
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl