W Lublinie powstanie fabryka silników elektrycznych i motoreduktorów - PRACA - LUBLIN - SILNIKI ELEKTRYCZNE - REKRUTACJA - FABRYKA - MOTOREDUKTORY - ABM GREIFFENBERGER
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W Lublinie powstanie fabryka silników elektrycznych i motoreduktorów
drukuj stronę
poleć znajomemu

W Lublinie powstanie fabryka silników elektrycznych i motoreduktorów

W Lublinie powstanie fabryka silników elektrycznych i motoreduktorów
fot. ABM Greiffenberger

Niemiecka firma ABM Greiffenberger, specjalizująca się w produkcji silników elektrycznych i motoreduktory, otworzy nowy zakład w Lublinie. Firma podpisała już umowę najmu powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz biurowej w kompleksie Wikana Biznes Park. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield koordynowała całość procesu negocjacyjnego.

 – Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu. Firma jest renomowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla wielu istotnych firm, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało nam się zwrócić uwagę ABM Greiffenberger na Lublin. Na terenie Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pozostaje wciąż 60 ha wolnych gruntów. Konsekwentnie zwiększamy wydatki na inwestycje infrastrukturalne, co powinno przyciągnąć kolejnych inwestorów – powiedział dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

ABM Greiffenberger planuje zatrudnić w Polsce około 120 osób. Rekrutacja już się rozpoczęła. Otwarcie zakładu w Lublinie nastąpi pod koniec 2013 r. W Lublinie ABM Greiffenberger zamierza zintegrować ze swoim łańcuchem wartości usługi, które dotychczas były świadczone przez podmioty zewnętrzne, i zleci nowemu zakładowi realizację wybranych procesów produkcyjnych oraz montaż silników elektrycznych prowadzony obecnie w zakładzie w Plauen.

 – Lublin jest dla nas atrakcyjną lokalizacją ze względu na potencjał rozwojowy rynku, wykwalifikowaną kadrę oraz stale poprawiającą się infrastrukturę transportową. Zakład w Lublinie zostanie zintegrowany z naszym globalnym łańcuchem dostaw i wzmocni naszą pozycję renomowanego dostawcy wydajnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej dla wiodących na rynku firm – powiedział Robert Lackermeier, Dyrektor Wykonawczy, ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH.

 – Budowa kompleksu Wikana Biznes Park rozpoczęła się w ubiegłym roku. Będzie się on składał z parku logistycznego oraz centrum biurowego o łącznej powierzchni ponad 28.000 mkw. Wikana Biznes Park powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa – powiedział Robert Gajor, Prezes, Wikana Invest Sp. z o.o.

Kompleks Wikana Biznes Park, przy ulicy Grygowej w Lublinie, położony jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec, Podstrefa Lublin. Inwestorem jest Wikana Invest Sp. z o.o., spółka zależna Grupy Kapitałowej Wikana S.A., jednego z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem przy komercjalizacji kompleksu Wikana Biznes Park.

 – Czynnikami przyciągającymi inwestorów do Lublina są Specjalna Strefa Ekonomiczna, rozwinięte zaplecze naukowo-badawcze oraz bliska odległość do nowopowstałego portu lotniczego w Świdniku – powiedział Marek Skrzydlak, ekspert z firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Dział Project Management firmy Cushman & Wakefield będzie wspierał proces instalacji urządzeń i maszyn firmy ABM Greiffenberger oraz koordynował współpracę najemcy z deweloperem.

Źródło: UM Lublin

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl