Elektromonter poszukiwany. TAURON współpracuje ze szkołami - ELEKTRYK - PRACA - TECHNIKUM - ELEKTROINSTALATOR - RYNEK PRACY - TAURON DYSTRYBUCJA - KSZTAŁCENIE ZAWODOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elektromonter poszukiwany. TAURON współpracuje ze szkołami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elektromonter poszukiwany. TAURON współpracuje ze szkołami

Elektromonter poszukiwany. TAURON współpracuje ze szkołami
fot. TAURON

TAURON od kilku już lat prowadzi działania związane z promowaniem zawodów elektryka i energetyka. W ubiegłym roku, tylko TAURON Dystrybucja, zatrudnił 427 nowych osób, z czego największa liczba - 207 osób - posiadała wykształcenie techniczne średnie.

TAURON Dystrybucja zatrudnia absolwentów szkół zawodowych z elektrycznym i energetycznym profilem wykształcenia. W ubiegłym roku zatrudnionych zostało 39 absolwentów ze szkół średnich, z którymi TAURON Dystrybucja współpracuje. Spółka zapewnia nowym pracownikom stabilną pracę w dużej organizacji, która wciąż się rozwija.

- Współpraca ze szkołami średnimi ukierunkowana jest na pozyskanie w przyszłości kompetentnych pracowników. Chcemy, żeby przyszli energetycy zobaczyli w nas atrakcyjnego, stabilnego pracodawcę, który daje możliwości rozwoju zawodowego  oraz pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi. Jesteśmy bardzo dużym pracodawcą na południu Polski. Przykładowo w ubiegłym roku TAURON Dystrybucja zatrudnił 427 nowych osób, z czego największa liczba zatrudnionych - bo 207 osób - posiadała wykształcenie techniczne średnie – mówi Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.

W sumie TAURON Dystrybucja na całym swoim terenie działania ma zawarte już 33 porozumienia ze szkołami zawodowymi. Są to zespoły szkół, technika i centra kształcenia. Spółka ma również pod swoją opieką cztery klasy patronackie, w których między innymi fundowane są stypendia dla uczniów. Prowadzone wspólnie ze szkołami działania i promowanie kształcenia w zawodach związanych z energetyką, zwiększają nabór do klas w zawodach elektrycznych i podnoszą jakość kształcenia zawodowego.

- W ramach zawartych porozumień pokazujemy młodym ludziom, jak wygląda rzeczywista praca w energetyce zawodowej. Zapewniamy szkołom praktyki uczniowskie, organizujemy wizyty zawodoznawcze w naszych jednostkach organizacyjnych. Nasza kadra techniczna prowadzi prelekcje i zajęcia dla uczniów, a specjaliści z różnych obszarów mówią, jak wygląda praca w spółce dystrybucyjnej, ale też jak zmienia się sama firma i energetyka w ostatnich latach – mówi Robert Zasina, prezes zarządu TAURON Dystrybucja.

Dzięki wizytom zawodoznawczym uczniowie mogą zobaczyć, jak wygląda praca na różnych stanowiskach, na które TAURON poszukuje obecnie kandydatów – elektromontera, specjalisty czy dyspozytora.

Ponieważ energetyka zawodowa zmienia się w ostatnich latach bardzo intensywnie, obecnie poszukiwani są – obok elektromonterów – fachowcy, którzy posiadają kompetencje w obszarze przyłączenia i współpracy z siecią wytwórców OZE i mikroinstalacji, w obszarach telekomunikacji, automatyki, zabezpieczeń oraz obsługi liczników ze zdalną transmisją danych. Już po zatrudnieniu w TAURON Dystrybucja, poza wewnętrzną motywacją i chęcią młodych ludzi do pracy, o sukcesie zawodowym decyduje również fakt, że nowi pracownicy mogą się uczyć od praktyków i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Różne formy współpracy

Równie ważnym i potrzebnym dla szkół aspektem współpracy jest dofinansowanie wyposażenia pracowni elektrycznych. Dzięki wsparciu finansowemu, jakie oferuje spółka, jest możliwość zakupu przez szkoły materiałów, urządzeń i specjalistycznego wyposażenia, z którym uczniowie spotkają się później w swojej pracy zawodowej. Dzięki temu do pracy przychodzą ludzie lepiej przygotowani do zawodu, znający już nowoczesne narzędzia pracy.

Spółka uczestniczy też w różnych inicjatywach realizowanych przez szkoły. Chodzi tu o udział w dniach otwartych czy obejmowanie patronatu nad konkursami tematycznymi. Poza tym TAURON Dystrybucja aktywnie uczestniczy w lokalnych wydarzeniach z obszaru HR-u, takich jak targi pracy czy dni otwarte w szkołach.  

Co ważne, panele dyskusyjne i prelekcje dotyczące funkcjonowania najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w energetyce są organizowane nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Szkolenia dotyczą nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Nagroda dla spółki

Prowadzone działania zostały docenione niedawno przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. K. Pułaskiego w Częstochowie. Na wniosek szkoły TAURON Dystrybucja otrzymał dyplom i statuetkę w konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy pt. „Pracodawca wspierający szkolnictwo zawodowe".

– Współpraca ze spółką TAURON Dystrybucja jest dla nas bardzo ważna, ponieważ to największa firma energetyczna regionu i jednocześnie największy pracodawca w obszarze budowy i eksploatacji sieci energetycznej. Dzięki prowadzonej od wielu lat współpracy nasi uczniowie, już na etapie kształcenia widzą zapotrzebowanie na rynku pracy i mogą planować swój rozwój zawodowy ściśle z kierunkiem, który wybrali. Ważne jest to, że dzięki praktykom i kontaktom z fachowcami z TAURONU spotykają się z praktyką zawodu, której nie może pokazać nawet najlepiej przygotowana i zaangażowana szkoła –powiedział podczas wręczenia nagrody spółce Tomasz Dobosz dyrektor ZSM-E.

Pod linkiem  https://www.tauron-dystrybucja.pl/oferty-pracy znajduje się aktualna oferta pracy w spółce TAURON Dystrybucja.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl