Nowe możliwości agregatów skraplających Danfoss Optyma Plus - WYDAJNOŚĆ - DANFOSS - HVAC - AGREGAT SKRAPLAJĄCY - OPTYMA PLUS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe możliwości agregatów skraplających Danfoss Optyma Plus
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe możliwości agregatów skraplających Danfoss Optyma Plus

Nowe możliwości agregatów skraplających Danfoss Optyma Plus
fot. Danfoss

Firma Danfoss nadal inwestuje w rozwój agregatów skraplających ułatwiając prowadzenie działalności instalatorom oraz zabezpieczając procesy przechowywania i dystrybucji produktów żywnościowych na odpowiednim poziomie, bez kompromisów w zakresie oddziaływania urządzeń na środowisko. Najwyższymi priorytetami pozostają oszczędności energii, niski poziom hałasu oraz konstrukcja umożliwiająca szybki montaż i łatwą obsługę.

Typoszereg agregatów Optyma Plus™ Nowej Generacji został rozszerzony o modele o większych wydajnościach. 

Największe modele są już dostępne w nowej wersji do zastosowań średniotemperaturowych. Rozszerzony zakres agregatów Optyma Plus™ umożliwia instalatorom oferowanie tego rozwiązania do chłodni, sklepów osiedlowych, stacji benzynowych oraz mini marketów, które wymagają od 0,6 do 16,5 kW mocy chłodniczej w aplikacjach średniotemperaturowych i od 0,7 do 5,4 kW w aplikacjach niskotemperaturowych. 

 – Dzięki wysokim energooszczędnym jednostkom, najcichszym na rynku, trwałym komponentom Danfoss oraz atrakcyjnemu wyglądowi mogą być stosowane do pracy w obszarach zwartej zabudowy mieszkalnej. Optyma Plus™ osiąga coraz większe sukcesy w Europie. Umożliwia osiągnięcie 20% oszczędności energii w porównaniu z podobnymi produktami na rynku, zmniejszając rachunki za energię elektryczną. Taka redukcja kosztów jest kluczowym czynnikiem na rynku. Rozszerzenie zakresu agregatów otwiera nowe możliwości dla instalatorów i hurtowników – mówi Oleg Dudinkin kierownik sprzedaży.

Posiadając bardziej zwartą budowę, zredukowaną wagę oraz kompletny sprzęt i okablowanie agregat Optyma Plus™ Nowej Generacji umożliwia szybki i bezproblemowy montaż, a obsługa i serwis należy do najprostszych. 

  • Dzięki unikalnej konstrukcji odpornej na obciążenie możliwy jest montaż agregatu jednego na drugim, co oznacza że urządzenia mogą być montowane na bardzo małych powierzchniach bez pogarszania wydajności jednostek lub ograniczania dostępu do wszystkich elementów podczas serwisowania, konserwacji i napraw. Pozwala to na skrócenie czasu montażu i przynosi oszczędności związane z wykonaniem lub stosowaniem dodatkowych konstrukcji nośnych. 
  • Nowa konstrukcja z potrójnymi drzwiami umożliwia łatwy i szybki dostęp do wszystkich elementów w razie potrzeby. Mikrokanałowe wymienniki ciepła są łatwiejsze i szybsze do czyszczenia niż wymienniki lamelowe!
  • Nowy sterownik elektroniczny Optyma Plus™ należący do standardowego wyposażenia agregatu posiada wszystkie parametry wcześniej zaprogramowane (R404A), należy jedynie włączyć zasilanie, a proces chłodzenia rozpocznie się sam.

Agregaty Danfoss Optyma™ oraz Optyma Plus™ są zgodne z dyrektywą ErP (Energy – releted Product Directive).

Od 1 stycznia 2013r., wszystkie agregaty skraplające Danfoss spełniają europejskie normy energetyczne i są zgodne z dyrektywą ErP dotyczącą produktów istotnych pod względem zużycia energii. 

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl