GREENPAS - ulepszona konstrukcja przewodów - KABLE - TELE-FONIKA - PRZEWODY - LINIE NAPOWIETRZNE - GREENPAS - POLIETYLEN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności GREENPAS - ulepszona konstrukcja przewodów
drukuj stronę
poleć znajomemu

GREENPAS - ulepszona konstrukcja przewodów

GREENPAS - ulepszona konstrukcja przewodów
fot. Tele-Fonika Kable

Podążając za najnowszymi światowymi trendami TELE-FONIKA wprowadziła do oferty handlowej ulepszoną konstrukcję przewodów typu GREENPAS

Modyfikacja konstrukcji przewodów GREENPAS polega na zastosowaniu bezbarwnej wewnętrznej warstwy izolacji. Wyeliminowany barwnik zaburzał jednorodną strukturę materiału izolacji zwiększając między innymi chłonność wody. Jego usunięcie przekłada się na poprawę właściwości dielektrycznych materiału izolacyjnego. Dzięki wprowadzonej zmianie przewody GREENPAS będą odznaczać się jeszcze lepszymi parametrami eksploatacyjnymi w stosunku do przewodów, w których wewnętrzna izolacja miała kolor zielony.

Zastosowana została trójwarstwowa konstrukcja izolacji żyły. Zadaniem pierwszej warstwy wykonanej z materiału półprzewodzącego jest równomierny rozkład pola elektrycznego wzdłuż żyły. Druga warstwa wykonana jest z bezbarwnego polietylenu LDPE (niskiej gęstości), który posiada doskonałe własności dielektryczne, zachowując elastyczność w temperaturze nawet do -60°C i jest jednocześnie buforem pomiędzy żyłą a trzecią warstwą izolacji wykonanej z HDPE (polietylen wysokiej gęstości). Polietylen  HDPE jest zabezpieczony przed oddziaływaniem promieni UV.

Przewody GREENPAS 12/20kV stosowane są do połączeń pomiędzy stacjami transformatorowymi. Podwieszane są na podporach stałych (słupy drewniane lub żelbetowe) o odpowiedniej wytrzymałości, za pomocą specjalistycznego osprzętu. Wg opinii energetycznych służb eksploatacyjnych, mają one kilkanaście razy mniejszą awaryjność od linii napowietrznych wykonanych z gołych przewodów.

Dzięki zastosowaniu polietylenu termoplastycznego możliwy jest pełen recykling materiałów przewodu po okresie użytkowania. W porównaniu do tradycyjnych przewodów PAS (z jedną warstwą izolacyjną) przewody GREENPAS ze względu na zastosowaną trójwarstwową konstrukcję izolacji charakteryzują się wyższą wytrzymałością izolacji i odpornością na wyładowania niezupełne i wyładowania ślizgowe przez co są od przewodów PAS dużo mniej awaryjne i zapewniają dłuższy okres bezpiecznej eksploatacji.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
TELE-FONIKA Kable Sp. z o.o. S.K.A.
ul. Wielicka 114, Kraków
tel.  (012) 652 50 00
fax.  (012) 652 51 56
tfkable.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl