Przygotowania do podboju Marsa - WYPRAWA NA MARSA - MARS - ŁAZIK - TESTY - MAROKO - MAGMA - TME - ABM SPACE EDUCATION - ZDALNE POMIARY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przygotowania do podboju Marsa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przygotowania do podboju Marsa

Przygotowania do podboju Marsa
fot. TME

W lutym 2013 r. w Maroku, na północnej Saharze zostanie przeprowadzona kolejna symulacja marsjańska, w której weźmie udział między innymi ABM Space Education Sp. z o.o. z Torunia we współpracy z Austriackim Forum Kosmicznym (OeWF). Partnerem ekspedycji jest Centrum Ibn-Battuta na Uniwersytecie w Marakeszu. 

ABM Space Education, wspierana technologicznie przez TME, już po raz drugi bierze udział w tego rodzaju testach (po raz pierwszy robot marsjański ABM Space Education sprawdzał się w jaskiniach lodowych w Dachstein, w Austrii). Podczas lutowej wyprawy zostaną przeprowadzone eksperymenty z wykorzystaniem robota Magma White, na pokładzie którego będzie zainstalowane oprzyrządowanie naukowe umożliwiające dokonanie zdalnych pomiarów biofizycznych. 

Zaplanowano również testy zdalnego sterowania robotem, wykorzystując łącze satelitarne. Test zakłada sterowanie robotem znajdującym się na pustyni z Centrum Wsparcia Misji usytuowanego w Innsbrucku w Austrii. 

W grudniu 2012 r. odbyła się konfiguracja urządzenia L.I.F.E., które zostanie zainstalowane na robocie i posłuży do zbierania charakterystyk widmowych badanego podłoża. Przedstawiciele polskiej „drużyny marsjańskiej” przetransportowali robota do Austrii w celu konfiguracji mechanicznej i elektrycznej urządzeń badawczych dostarczonych przez pozostałych uczestników wyprawy do Maroka. W styczniu robot został wysłany do Maroka, gdzie obecnie oczekuje na odbiór i rozpoczęcie testów. Kolejne informacje wkrótce.

Źródło: TME

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl