Pod hasłem „Efektywność z systemem“ Rittal przedstawił na SPS IPC Drives 2012 - wiodących targach elektroniki i automatyki - rozwiązania infrastrukturalne dla automatyki. Uwagę skupiono na programie „Rittal – The System.“. Jakie produkty zaprezentowała firma na tragach?
Do najważniejszych wyróżników „Rittal – The System.“ należą przyjazne w montażu systemy szaf, ramion nośnych i rozdzielni instalacyjnych oraz energooszczędne rozwiązania chłodzenia. System cechują również zredukowane pod względem kosztów szyny rozdziału prądu oraz oprogramowanie narzędziowe do bezpiecznego i wydajnego projektowania rozdzielni. Potencjał efektywności techniki szaf sterowniczych i racków IT opiera się na inteligentnym i prostym współdziałaniu z bogatym systemem akcesoriów.
Coraz większą rolę pełnią standardowe rozwiązania i łatwe do zarządzania produkty. Tylko w ten sposób można zapanować nad kosztami engineeringu w coraz bardziej skomplikowanych pod względem technologicznym procesach i efektywnie realizować infrastrukturę przyszłości – komentuje Uwe Scharf, Kierownik działu zarządzania produktami w Rittal.
To, jak wyglądają łatwe, przyjazne w montażu, a przez to oszczędzające czas rozwiązania, Rittal przedstawił na przykładzie szaf szeregowych TS 8, szaf pojedynczych SE 8 i szaf TS IT. Beznarzędziowy, szybki montaż oraz większą wygodę podczas transportu i instalowania gwarantuje innowacyjny system cokołów Flex-Block.
Nowości w zakresie rozwiązań obsługi na stanowisku człowiek-maszyna Rittal zaprezentowano na przykładzie systemu ramienia nośnego 60/120/180. Kompleksowy moduł oferuje użytkownikom jednolite rozwiązania funkcji, montażu i projektowania w jednorodnej stylistyce. Pokrywa przy tym wszystkie wymagane przez rynek obciążenia do 180 kg.
Znacznie większą efektywność przy montażu rozdzielni instalacyjnych Rittal zapewnia w swoich nowych rozdzielniach instalacyjnych ISV w modułowym systemie Ri4Power. Dzięki wysokim klasom ochrony nowość predestynowana jest do zastosowań w trudnych warunkach.
Po przejściu w całości na klimatyzatory generacji Blue e Rittal oferuje na całym świecie kompleksowy program energooszczędnych klimatyzatorów do szaf sterowniczych o zakresie użytkowej mocy chłodniczej od 500 do 4.000 W i o oszczędności energii rzędu 45% (w idealnym przypadku do 70%). Ponad 60% oszczędność energii gwarantuje nowa seria wentylatorów filtrujących EC w połączeniu z inteligentnymi funkcjami regulacji i monitorowania.
Znacznie bardziej efektywne zastosowanie materiałów w technice rozdziału prądu zapewniają kompozytowe szyny miedziane, jako alternatywa dla rozwiązań z litej miedzi.
W nowej wersji 6.1 oprogramowania do projektowania Power Engineering konstruktorzy rozdzielni otrzymują pełne wsparcie projektowania rozdzielni i systemów sterowania zgodnie z normami PN-EN 61439. Program pomaga zarówno w projektowaniu i konfigurowaniu rozdzielni, jak i w zgodnej z normami dokumentacji. Użytkownicy otrzymują wszystkie instrukcje montażu i techniczne wskazówki dotyczące produktów i rozwiązań systemowych z programu Ri4Power, teraz także dla nowych rozdzielni instalacyjnych Rittal ISV.
Dodatkowo na targowym stoisku Rittal - jako dostawca podzespołów systemowych dla przemysłu elektrycznego - zaprezentował się LKH, specjalista w zakresie tworzyw sztucznych i firma należąca do Friedhelm Loh Group. Producent koncentruje się na wytwarzaniu kompletnych podzespołów dla techniki rozdziału prądu.
Dostawca rozwiązań Eplan - przedsiębiorstwo afiliowane Rittal – przedstawiło na targach SPS IPC Drives 2012 nową wersję 2.2 platformy Eplan. Liczne rozszerzenia funkcjonalne i innowacyjne moduły dodatkowe, jak Eplan FieldSys do okablowania pól czy Eplan Copper do projektowania szyn miedzianych do montażu w szafach sterowniczych otwierają przed użytkownikami nowe perspektywy w inżynierii. Szybkie rezultaty w projektowaniu zapewnia nowy, graficzny wybór makr, inteligentna analiza zacisków oraz automatyczne punkty przerwania przy kopiowaniu części układów.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |