Szybszy montaż szaf sterowniczych - HVAC - ROBOTY INSTALACYJNO-MONTAŻOWE - SZAFY STEROWNICZE - LIQUID COOLING PACKAGE - SZAFY TS - AKADEMIA RITTAL - FLEX BLOCK
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szybszy montaż szaf sterowniczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybszy montaż szaf sterowniczych

Szybszy montaż szaf sterowniczych
fot. Rittal

Czy możliwy jest montaż cokołów poniżej 20 sekund? Najnowszy produkt Rittal - system cokołów Flex-Block udowadnia, że tak. Innowacja firmy zapewnia szybki i beznarzędziowy skład, a także większą wygodę podczas transportu i instalowania szaf sterowniczych. Dzięki wydajniejszym procesom montażowym oraz logistycznym instalatorzy rozdzielni zyskują więcej czasu, a także obniżają koszty.

Dotychczas montaż cokołów szaf sterowniczych z blachy stalowej wymagał znacznego zaangażowania. Nowy system cokołów Flex-Block Rittal składa się z czterech symetrycznych modułów i osłon narożnikowych z tworzywa sztucznego oraz bocznych osłon z blachy stalowej. Modułowa konstrukcja i większa przestrzeń montażowa umożliwiają łatwe i szybkie zainstalowanie pod szafą elementów narożnikowych, które w całości przyjmują ciężar szafy sterowniczej. W ten sposób bez zainstalowanych osłon instalatorzy rozdzielni mogą wygodnie i elastycznie transportować szafę wózkiem podnośnikowym od jednej stacji montażowej do drugiej, a w końcu ustawić w ostatecznym miejscu przeznaczenia. Po zabudowaniu szafy osłony można przymocować do cokołu kilkoma ruchami ręki.

Wykonane z tworzywa sztucznego, stabilne moduły narożnikowe o wysokości 100 mm są przystosowane do obciążeń do 15 tys. N. Dodatkowo są wyposażone w sześciokątne otworowanie pod tulejki adapterowe służące do tworzenia cokołów o wysokości 200 mm. Można także instalować na nich nóżki poziomujące lub rolki transportowe. Dzięki akcesoriom systemowym - także nie używając narzędzi - cokoły można łączyć w szeregi oraz zabudowywać dla każdego pola szafy z osobna – na przykład szynami wsporczymi do kabli.

Nowy system cokołów Flex-Block jest dostępny dla wszystkich wymiarów szaf serii TS, SE 8 i CM, systemów pulpitów TP oraz systemów szaf PC. Wymiary mieszczą się w przedziale od 400/500 mm do 1800/500 mm (do wyboru – szerokość lub głębokość). Do szaf klimatyzatorowych LCP (Liquid Cooling Package) Rittal dodatkowo oferuje również szerokość 300 mm.

Nowy system szybkiego montażu Flex-Block jest dostępny równolegle z dotychczasowym programem cokołów z blachy stalowej od sierpnia 2012. 

Akademia umiejętności Rittal szkolenie

W trakcie warsztatów Akademii Umiejętności Rittal uczestnicy składali - po raz pierwszy - cokoły Flex-Block Rittal średnio w 60 s. Testy przeprowadzone w centrali firmy dowodzą, że możliwe jest kilkukrotne przyśpieszenie tej czynności.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl