W wyniku restrukturyzacji Tele-Fonika Kable likwiduje swoje Centrum Dystrybucyjne w Ożarowie Mazowieckim, korzystające z infrastruktury dawnej Fabryki Kabli Ożarów. W zajmującym powierzchnię około 10 ha Centrum pracuje 60 osób.
Do Centrum były dostarczane wyroby kablowe produkowane w zakładach na terenie Polski. W zależności od zamówienia, w Ożarowie następowało konfekcjonowanie wyrobów oraz kompletowanie wysyłki zgodnie z zamówieniem klienta. Taka organizacja była uzasadniona, ponieważ każdy z zakładów produkcyjnych wytwarzał dużą paletę wyrobów stosowanych w różnych sektorach gospodarki.
- Należący do nas teren w Ożarowie Mazowieckim o powierzchni 10 ha zostanie sprzedany - mówi Aleksy Pachwicewicz, rzecznik Tele-Foniki. Spółka nie ujawniła kto będzie jego nabywcą. Z informacji ujawnionych przez Puls Biznesu wynika, że jednym z rozmówców jest Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, który mógłby tu ulokować swoje centrum logistyczne.
Wycofanie się Tele-Foniki z Ożarowa to efekt rozpoczętego w zeszłym roku procesu modernizacji i specjalizacji zakładów, w wyniku którego zdecydowano o przeniesieniu ponad 100 urządzeń technologicznych. I tak Zakład Kraków Wielicka wytwarza teraz kable do 1kV oraz wyroby w gumie; Zakład Kraków Bieżanów produkuje pełen asortyment przewodów; Zakład w Myślenicach specjalizuje się w wytwarzaniu kabli telekomunikacyjnych miedzianych, światłowodowych i komputerowych; Zakład Bydgoszcz - kable średnich, wysokich i ekstrawysokich napięć (do 500kV); Zakład Szczecin - przewody emaliowane (nawojowe).
Po restrukturyzacji przy każdym z tych zakładów powstało centrum logistyczne oraz magazyny wyrobów gotowych z odpowiednią infrastrukturą, umożliwiającą kompletowanie dostaw. Istnienie dotychczasowego Centrum Dystrybucyjnego stało się więc ekonomicznie i logistycznie nieuzasadnione. Pracownicy z Ożarowa mają otrzymać stosowne rekompensaty, wynegocjowane przez porozumienie związków działających w Tele-Fonice Kable.
Zmiany objęły również kierownictwo spółki. Od lipca Tele-Fonice Kable szefuje Barbara Lundberg (do 2001 roku prezes spółki Elektrim), a wiceprezesem ds. restrukturyzacji jest Thomas Kolaja (wcześniej kierował m.in. internetowym przedsięwzięciem holdingu - Elektrimem Online).
Źródło: Puls Biznesu, Rynek Elektryczny
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |