Nowa inwestycja Rittal - RITTAL - HAIGER - MAGAZYN WYSOKIEGO SKŁADOWANIA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa inwestycja Rittal
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa inwestycja Rittal

Nowa inwestycja Rittal
fot. Rittal

Rittal zainwestuje w Haiger około 40 milionów euro w budowę najnowocześniejszego magazynu wysokiego składowania w regionie. Uruchomienie kompletnego magazynu centralnego planowane jest w  2014 roku.

- Wyznaczyliśmy sobie ambitne cele rozwoju na całym świecie. Do tego potrzebujemy najlepszego oraz najnowocześniejszego systemu logistycznego, jaki może nam zaoferować rynek - komentuje Friedhelm Loh, właściciel i Przewodniczący Zarządu Rittal. - Wraz z rozbudową i modernizacją magazynu centralnego w Haiger jeszcze raz wyraźnie dowartościowujemy tę lokalizację. W Dilltal bije serce przepływu naszych towarów w Europie, a także na całym świecie. Bez Haiger nasza logistyka na poziomie światowym nie funkcjonowałaby tak sprawnie – dodaje.

Poza rozbudową do w sumie 5 kompleksów hal oraz 40 ramp przeładunkowych, w Haiger powstaje magazyn wysokiego składowania o łącznej pojemności 25 000 miejsc na palety. Zapewni miejsce dla ponad 50 000 obudów małogabarytowych oraz klimatyzatorów, a także akcesoriów. Wraz z magazynem w Rittershausen - gdzie składuje się ponad 20 000 dużych szaf sterowniczych - łączna liczba miejsc na palety w gminie Dill wzrośnie do 41 000. Gdyby w przyszłości chcieć załadować całą zawartość za jednym razem, potrzebnych byłoby 1 300 dużych samochodów ciężarowych, które utworzyłyby kolejkę o długości 26 km.

Dodatkowo w Haiger wybudowany zostanie całkowicie zautomatyzowany magazyn małych części, z najnowocześniejszą technologią shuttle na części zamienne oraz akcesoria, liczący 25 000 miejsc na pojemniki.

- Nowy magazyn centralny w Haiger jest jednym z najważniejszych elementów naszej strategii rozwoju. Przyczyni się do znaczącego wzrostu wydajności oraz skrócenia czasu dostaw - wyjaśnia tło inwestycji dr Guido Stannek, Executive Vice President Supply Chain Management. - Dzięki nowej inwestycji jesteśmy w stanie zwiększyć przepustowość, a więc ilość odprawianych produktów, o pięćdziesiąt procent. Dodatkowo o połowę zmniejszą się czasy przebiegu, a więc czas potrzebny w magazynie na obsługę zamówienia. Dzięki temu w przyszłości lokalizacja w Haiger stanie się jeszcze ważniejsza dla logistyki w ramach globalnej organizacji Rittal, a także dla światowych dostaw produktów – dodaje.

Prawie połowa niemieckiego rynku, na którym Rittal jest liderem, będzie zaopatrywana z Haiger oraz z Rittershausen. Rittal na całym świecie posiada ok. 90 magazynów regionalnych, które są obsługiwane z magazynu. Wraz z rozbudową w Haiger Rittal będzie dysponować ponad 225 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na całym świecie oraz ponad 170 000 miejsc na palety. W ten sposób przedsiębiorstwo jeszcze bardziej wzmocni swoją siłę, zgodnie z mottem „Faster – Better – Worldwide“.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl