Lange Łukaszuk wspiera projekt robota kardiochirurgicznego Robin Heart - ROBIN HEART - TELEOPERACJA - ROBOT KARDIOCHIRURGICZNY - ROBOT CHIRURGICZNY - FREZARKI CNC - LANGE ŁUKASZUK - PROXXON - FREZARKA PRECYZYJNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Lange Łukaszuk wspiera projekt robota kardiochirurgicznego Robin Heart
drukuj stronę
poleć znajomemu

Lange Łukaszuk wspiera projekt robota kardiochirurgicznego Robin Heart

Lange Łukaszuk wspiera projekt robota kardiochirurgicznego Robin Heart
fot. Lange Łukaszuk

Frezarka precyzyjna FF500 CNC przyspieszy prace związane z przygotowywaniem elementów mechanicznych dla systemu robotów Robin Heart. 

Firma Lange Łukaszuk od wielu lat znana jest ze swojej charytatywnej działalności. Nie odmawia pomocy poszkodowanym w powodziach czy też potrzebującym wsparcia uczniom. Dystrybutor narzędzi ręcznych, a także elektronarzędzi przekazuje przyrządy niezbędne do prowadzenia warsztatów zawodowych oraz świetlicy terapeutycznej dla niepełnosprawnych. W ostatnich dniach spółka Lange Łukaszuk przekazała na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi frezarkę precyzyjną FF500 CNC firmy Proxxon i tym samym dołączyła do grona firm i instytucji wspierających budowę robota kardiochirurgicznego Robin Heart. 

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi od 20 lat wspiera rozwój polskiej kardiochirurgii oraz wprowadza do praktyki klinicznej nowoczesne techniki i technologie w zakresie leczenia serca. Co więcej, promuje aktywny, zdrowy styl życia, racjonalne odżywianie i uprawianie sportów jako najlepszej profilaktyki chorób serca. Jednym z głównych zadań Fundacji jest prowadzony od 2000 roku projekt zmierzający do skonstruowania robota kardiochirurgicznego.

Rezultatem dotychczasowych prac są modele, badania i skonstruowany prototyp polskiego robota kardiochirurgicznego Robin Heart. Zespół specjalistów ciągle pracuje nad udoskonaleniem modelu i dostosowywaniem go do aktualnych potrzeb kardiochirurgów. W ostatnich dniach do Pracowni Biocybernetyki, w której konstruowany jest robot chirurgiczny Robin Heart została dostarczona frezarka precyzyjna FF500 CNC firmy Proxxon.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć obszar, w ramach którego mogliśmy wesprzeć Fundację, ofiarując profesjonalny sprzęt. Jesteśmy gotowi przekazać kolejne maszyny lub narzędzia z oferty Lange Łukaszuk, na potrzeby projektów prowadzonych przez Fundację - komentuje Tadeusz Kumaszka, Dyrektor Generalny Lange Łukaszuk Sp. j. 

Dar od firmy Lange Łukaszuk, przywieziony bezpośrednio przez Dyrektora Tadeusza Kumaszkę, będzie służył konstruktorom do wykonywania precyzyjnych elementów dla systemu robota chirurgicznego. Urządzenie to bowiem jest przystosowane do przygotowywania niewielkich, ale bardzo dokładnych komponentów mechanicznych. Warto także podkreślić, że przekazana przez firmę Lange Łukaszuk frezarka będzie pracować na rzecz opracowywania nowych narzędzi chirurgicznych oraz elementów mechanicznych trenażerów chirurgicznych.

Wszystkie przygotowywane przez Pracownię Biocybernetyki Instytutu Protez Serca w Zabrzu narzędzia oraz roboty będą wykorzystywane przy mini-inwazyjnych operacjach w Śląskim Centrum Chorób Serca, ale także w innych placówkach kardiochirurgicznych w całym kraju. Konstruktorzy pracujący nad projektem robota kardiochirurgicznego Robin Heart zgodnie przyznają, że frezarka precyzyjna firmy Proxxon, która już od kilku dni pracuje w pracowni pozwoli znacznie zmniejszać koszty przygotowania poszczególnych elementów składowych i skróci czas oczekiwania na zamówienia realizowane dotąd przez zewnętrznych operatorów. 

- Wsparcie firmy Lange Łukaszuk Sp. j budzi we mnie uczucia szczególnie ciepłe, bo utwierdza mnie w przekonaniu, że cele, jakie sobie postawiliśmy są nie tylko ważne, ale również zrozumiałe dla polskiego społeczeństwa - podkreśla Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w liście gratulacyjnym dla firmy Lange Łukaszuk.

Co warte podkreślenia, z roku na rok grono sponsorów powiększa się. Do bogatej listy dołączają firmy oraz instytucje, które wspierają budowę sztucznego serca, biologicznej zastawki serca czy też robotów kardiochirurgicznych Robin Heart.

Robot kardiochirurgiczny RobIn Heart MC2

Robot kardiochirurgiczny RobIn Heart MC2, fot. robinheart.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl