Innowacjami są: wszechstronny system TS IT oraz nowy Power Distribution - innowacyjny system rozdziału prądu do szaf sieciowych oraz serwerowych. TS IT i PDU w czterech różnych wersjach mają bardzo elastyczne zastosowanie i bez problemu spełniają wymagania w zakresie komputerów dużej mocy.
W trakcie targów Rittal zaprezentował również wielokrotnie wypróbowane urządzenia z serii LCP o mocy chłodniczej do 60 kW i o szerokości urządzeń zaledwie 300 mm. Przedstawione zostaną również szczególnie wydajne LCP Passiv, o mocy chłodniczej do 20 kW.
Inteligentny system modułowy szaf TS IT, składa się z programu szaf oraz akcesoriów. Wyróżnia go zredukowana kompleksowość oraz przyjazna technika plug&play pozwalają na zwiększenie efektywności zamawiania i montażu, a przez to na zredukowanie związanych z tym kosztów. Wysoka elastyczność i skalowalność gwarantują przyszłościowe rozwiązania w zastosowaniach superkomputerowych. Ponadto do efektywnego rozdziału prądu Rittal opracował cztery nowe systemy PDU, które dzięki kompaktowej konstrukcji mogą być zainstalowane w każdej szafie IT-Rack w przestrzeni zero-U. Rozwiązanie to stanowi istotną zaletę w przypadku gęsto upakowanych szaf superkomputerów.
System jest dostępny w wersji pasywnej PDU basic oraz w inteligentnych wariantach PDU metric, PDU switched i PDU managed. Wersje jedno i trójfazowe PDU są dostępne z prądami wejściowymi 16A do 63A dla serwerów blade. Trzy inteligentne warianty - poza rozdziałem prądu - oferują jeszcze liczne możliwości monitorowania, pomiaru oraz zarządzania. Konfiguracja i obsługa odbywają się przez web-interface za pośrednictwem przeglądarki.
Komputery dużej mocy znajdują zastosowanie przede wszystkim do celów badawczych i służą do przetwarzania wielkich ilości danych. Superkomputery, które podnoszą moc do najwyższego poziomu, zużywają przy tym dużo energii i prawie w całości zamieniają ją w ciepło. Dla tych ekstremalnie wysokich wymagań Rittal udostępnia LCP o mocy do 60 kW na powierzchni 0,36 metra kwadratowego. Zimne powietrze jest przy tym koncentrowane na jednej lub dwóch szafach serwerowych (chłodzenie szaf) w ten sposób, że ustawiony w szeregu wymiennik ciepła powietrze / woda wdmuchuje je poprzez perforowane ściany boczne bezpośrednio przed serwery. Wewnątrz szafy ciepłe powietrze (z tyłu serwerów) jest odsysane i schładzane w LCP. W ten sposób powstaje zamknięty strumień powietrza bez powodującego straty mieszania się zimnego powietrza z zimnym. Funkcja ta jest identyczna w przypadku zastosowania urządzeń do chłodzenia szeregowego. Zimne powietrze do chłodzenia jest przy tym doprowadzane do szaf serwerowych i zasysane z tyłu obudowy.
Do ekstremalnych warunków przeznaczony jest również pasywny wariant LCP. Jako wielkopowierzchniowy i wysokowydajny wymiennik ciepła powietrze/woda, wykonany w formie drzwi tylnych szafy serwerowej, LCP Passiv zapewnia chłodzenie ciepłego powietrza odlotowego serwera na poziomie serwer - powietrze dolotowe.
LCP Passiv został przy tym zoptymalizowany tak, aby zintegrowane z serwerem wentylatory samodzielnie prowadziły ciepłe powietrze przez wymiennik ciepła LCP i aby urządzenie radziło sobie bez własnych wentylatorów i nie potrzebowało jakiejkolwiek energii elektrycznej.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |