Infrastruktura dla High Performance Computing - RITTAL - TS IT - POWER DISTRIBUTION - ROZDZIAŁ PRĄDU - SZAFY SERWEROWE - LCP PASSIV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Infrastruktura dla High Performance Computing
drukuj stronę
poleć znajomemu

Infrastruktura dla High Performance Computing

Infrastruktura dla High Performance Computing
fot. Rittal

W trakcie konferencji International Supercomputing Conference (ISC) Rittal zaprezentował dwie nowości dla infrastruktury IT

Innowacjami są: wszechstronny system TS IT oraz nowy Power Distribution - innowacyjny system rozdziału prądu do szaf sieciowych oraz serwerowych. TS IT i PDU w czterech różnych wersjach mają bardzo elastyczne zastosowanie i bez problemu spełniają wymagania w zakresie komputerów dużej mocy.

W trakcie targów Rittal zaprezentował również wielokrotnie wypróbowane urządzenia z serii LCP o mocy chłodniczej do 60 kW i o szerokości urządzeń zaledwie 300 mm. Przedstawione zostaną również szczególnie wydajne LCP Passiv, o mocy chłodniczej do 20 kW.

Rittal przedstawia dwie innowacje

Inteligentny system modułowy szaf TS IT, składa się z programu szaf oraz akcesoriów. Wyróżnia go zredukowana kompleksowość oraz przyjazna technika plug&play pozwalają na zwiększenie efektywności zamawiania i montażu, a przez to na zredukowanie związanych z tym kosztów. Wysoka elastyczność i skalowalność gwarantują przyszłościowe rozwiązania w zastosowaniach superkomputerowych. Ponadto do efektywnego rozdziału prądu Rittal opracował cztery nowe systemy PDU, które dzięki kompaktowej konstrukcji mogą być zainstalowane w każdej szafie IT-Rack w przestrzeni zero-U. Rozwiązanie to stanowi istotną zaletę w przypadku gęsto upakowanych szaf superkomputerów.

Cztery warianty PDU

System jest dostępny w wersji pasywnej PDU basic oraz w inteligentnych wariantach PDU metric, PDU switched i PDU managed. Wersje jedno i trójfazowe PDU są dostępne z prądami wejściowymi 16A do 63A dla serwerów blade. Trzy inteligentne warianty - poza rozdziałem prądu - oferują jeszcze liczne możliwości monitorowania, pomiaru oraz zarządzania. Konfiguracja i obsługa odbywają się przez web-interface za pośrednictwem przeglądarki.

Chłodzenie na poziomie wysokiej wydajności

Komputery dużej mocy znajdują zastosowanie przede wszystkim do celów badawczych i służą do przetwarzania wielkich ilości danych. Superkomputery, które podnoszą moc do najwyższego poziomu, zużywają przy tym dużo energii i prawie w całości zamieniają ją w ciepło. Dla tych ekstremalnie wysokich wymagań Rittal udostępnia LCP o mocy do 60 kW na powierzchni 0,36 metra kwadratowego. Zimne powietrze jest przy tym koncentrowane na jednej lub dwóch szafach serwerowych (chłodzenie szaf) w ten sposób, że ustawiony w szeregu wymiennik ciepła powietrze / woda wdmuchuje je poprzez perforowane ściany boczne bezpośrednio przed serwery. Wewnątrz szafy ciepłe powietrze (z tyłu serwerów) jest odsysane i schładzane w LCP. W ten sposób powstaje zamknięty strumień powietrza bez powodującego straty mieszania się zimnego powietrza z zimnym. Funkcja ta jest identyczna w przypadku zastosowania urządzeń do chłodzenia szeregowego. Zimne powietrze do chłodzenia jest przy tym doprowadzane do szaf serwerowych i zasysane z tyłu obudowy.

Zoptymalizowany LCP Passiv

Do ekstremalnych warunków przeznaczony jest również pasywny wariant LCP. Jako wielkopowierzchniowy i wysokowydajny wymiennik ciepła powietrze/woda, wykonany w formie drzwi tylnych szafy serwerowej, LCP Passiv zapewnia chłodzenie ciepłego powietrza odlotowego serwera na poziomie serwer - powietrze dolotowe.

LCP Passiv został przy tym zoptymalizowany tak, aby zintegrowane z serwerem wentylatory samodzielnie prowadziły ciepłe powietrze przez wymiennik ciepła LCP i aby urządzenie radziło sobie bez własnych wentylatorów i nie potrzebowało jakiejkolwiek energii elektrycznej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl