Start do elektromobilnej przyszłości - E-MOBILITY - RITTAL - FRIEDHELM LOH GROUP - MERCEDES - A E-CELL
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Start do elektromobilnej przyszłości
drukuj stronę
poleć znajomemu

Start do elektromobilnej przyszłości

Start do elektromobilnej przyszłości
fot. Rittal

Rittal uruchomił pierwszy w swojej flocie samochód elektryczny. Napędzany w całości energią elektryczną Mercedes klasy A E-Cell będzie w przyszłości używany do komunikacji pomiędzy placówkami firmy w regionie.

Rittal jest firmą sprzyjającą innowacjom - mówi dr Guido Stannek, Executive Vice President Supply Chain Management w Rittal, który w ramach swoich funkcji odpowiada również za flotę pojazdów. - Elektromobilność jest jednym z ważniejszych trendów przyszłości. Dlatego teraz stosujemy tę innowacyjną technologię także w Rittal, testując samochód elektryczny w praktyce - wyjaśnia dr Stannek.

Zasięg auta - w zależności od warunków eksploatacji - wynosi do 200 kilometrów. Samochód tankuje się ekologicznym prądem własnej produkcji: elektrociepłownia blokowa Würz Energy – firmy, podobnie jak Rittal należącej do grupy Friedhelm Loh Group – pozyskuje zieloną energię z oleju roślinnego.

- Dzięki temu nasz samochód elektryczny jeździ przy zerowej emisji spalin, gdyż przy produkcji prądu uwalnia się tylko tyle CO2, ile wcześniej było związane w oleju roślinnym - wyjaśnia Friedhelm Utsch, odpowiedzialny w Friedhelm Loh Group w zakresie bezpieczeństwa, energii, środowiska oraz budowy.

Do tankowania pojazdu służy kolumna do ładowania Rittal. Umożliwia ona naładowanie akumulatorów samochodu prądem zmiennym, do wyboru poprzez zwykłe gniazdko elektryczne 230 V, lub przez specjalne gniazdo 400 V.

Wszystkie główne lokalizacje Rittal znajdują się w promieniu 25 kilometrów od Herborn - mówi Andreas Söhngen, menadżer floty pojazdów dostawcy szaf sterowniczych i systemów. - Są to idealne warunki do użytkowania pojazdu elektrycznego: wszystkie przejazdy do każdej lokalizacji w regionie mogą teraz być przeprowadzane za pomocą elektrycznej A-Klasy.

W celu osiągnięcia możliwe jak najlepszego wykorzystania wolnego od emisji spalin pojazdu, pracownicy mogą w razie potrzeby rezerwować go online.

Mercedes Klasa A E-Cell
Wolny od emisji silnik elektryczny Mercedesa klasy A E-Cell ma moc do 70 kW (95 KM) i dysponuje wysokim momentem obrotowym 290 Nm. Z przyspieszeniem od 0 do 60 km/h w 5,5 sekundy i ograniczoną elektronicznie prędkością maksymalną 150 km/h samochód jest szczególnie dobrze przystosowany do wymagań jazdy miejskiej oraz na krótkich trasach. Zasięg samochodu elektrycznego wynosi 200 kilometrów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl