EFOY ProCabinet - METANOL - OGNIWA PALIWOWE - RITTAL - EFOY PRO - PROCABINET - SFC ENERGY AG
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności EFOY ProCabinet
drukuj stronę
poleć znajomemu

EFOY ProCabinet

EFOY ProCabinet
fot. Rittal

Rittal, wiodący dostawca m.in.: systemowy szaf sterowniczych, rozwiązań dla rozdziału mocy, klimatyzacji i infrastruktury IT, wraz z SFC Energy AG zawarły umowę o współpracy.

Przedmiotem porozumienia jest opracowanie oraz dystrybucja kompletnych rozwiązań ogniw paliwowych w zakresie mocy od 25 W do 500 W, na bazie technologii SFC DMFC (ogniwa paliwowe zasilane bezpośrednio metanolem).

Firma SFC Energy AG jest liderem rynku w zakresie technologii mobilnych oraz niezależnych od sieci rozwiązań energetycznych na bazie ogniw paliwowych. W ramach umowy doświadczenie Rittal w zakresie technologii szaf sterowniczych zostanie połączone z innowacyjnym know-how w dziedzinie ogniw paliwowych oraz wieloletnim doświadczeniem SFC w opracowywaniu i produkcji zewnętrznych rozwiązań zasilania elektrycznego w przemyśle. Celem współpracy jest również efekt synergii w pozyskiwaniu klientów dzięki zaletom, jakie rozwiązania te oferują użytkownikom. Klienci Rittal z obszaru technik szaf sterowniczych otrzymają niezawodne, przyjazne dla środowiska oraz niezależne od warunków atmosferycznych generatory prądu SFC. Odbiorcy ogniw paliwowych SFC zyskają na doświadczeniu Rittal w budowie kompaktowych rozwiązań obudów, które są w pełni przystosowane do zastosowań outdoor.

Pierwszy efekt współpracy Rittal oraz SFC zastał zaprezentowany na targach HMI w Hanowerze 2012 - EFOY ProCabinet. Jest to kompletne rozwiązanie energetyczne typu outdoor - z możliwością indywidualnego dopasowania - służące do niezależnego zasilania elektrycznego z ogniw paliwowych EFOY Pro - w obudowie zewnętrznej Rittal. EFOY ProCabinet, działając jak "niezależne gniazdko sieciowe", autonomicznie od pogody dostarcza prąd do zastosowań przemysłowych oraz rozwiązań wyspowych. Urządzenie jest wykorzystywane np. w zarządzaniu ruchem drogowym, w technice kolejowej, w przemyśle naftowym, gazowym i wiatrowym, a jako zasilanie awaryjne – w infrastrukturach krytycznych oraz w zastosowaniach telekomunikacyjnych.

Użytkownicy niezależnych od sieci instalacji przemysłowych wymagają zintegrowanego, niezawodnego wytwarzania i rozdziału prądu w postaci kompletnego zestawu. Systemy muszą zapewniać pracę ich urządzeń przez całą dobę, przy każdej pogodzie oraz w każdej porze roku, a także umożliwić łatwą instalację i obsługę - wyjaśnia dr Thomas Steffen, szef działu badań i rozwoju Rittal - Dzięki naszym połączonym doświadczeniom możemy zaoferować rozwiązania dopasowane do tych potrzeb.

Ogniwo paliwowe jest najlepszą technologią zasilania elektrycznego z dala od sieci, ponieważ nie wymaga konserwacji oraz może być zdalnie sterowane. Może miesiącami dostarczać prąd bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika - mówi dr Peter Podesser, Przewodniczący Zarządu SFC Energy AG. - Zintegrowane ze sprawdzonymi, wiodącymi na rynku systemami outdoor firmy Rittal stanowi dla klientów bardzo korzystne rozwiązanie.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl