Drewniana żarówka LED - LED - ŻARÓWKA LED - DESIGN - ARANŻACJA WNĘTRZ - LAMPA LED - RYOSUKE FUKUSADA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Drewniana żarówka LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Drewniana żarówka LED

Drewniana żarówka LED
fot. ryosukefukusada.com

Lampa LED z drewnianą powłoką

Koncepcja drewnianej żarówki może wydawać się niemożliwa, a jednak japoński artysta wykorzystując technologię LED i tradycyjne japońskie rzemiosło stworzył działające źródło światła wykonane z drewna.

Emitująca światło drewniana żarówka to projekt Ryosuke Fukusady. Kluczowe było zaprojektowanie bardzo cienkiej drewnianej powłoki, która otacza LED-owe źródło światła. Ponieważ diody LED wytwarzają stosunkowo niewiele ciepła, zagrożenie jakiegokolwiek spalania czy pożaru jest minimalne. W efekcie lampa daje efekt żażącego się drewna o ciepłej barwie.

Fukusada twierdzi, że żarówka została stworzona "w celu połączenia nowoczesnego wzornictwa i tradycyjnej techniki rzemiosła". Aby doprowadzić drewnianą powłokę do absolutnie minimalnej grubości artysta wykorzystał tradycyjną japońską technikę Rokuro. Nowoczesny wygląd lampy nadaje wykonane z aluminium gniazdo.

Projekt drewnianej żarówki jest laureatem konkursu designu Kyoto Renaissance projektowania i według informacji na stronie artysty jest ciągle rozwijany.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
@moris: parametry tu nie mają znaczenia, bo to przecież oświetlenie dekoracyjne, ludzie kupią bez względu na lumeny i jeszcze będą podnieceni, że drewniane to ekologiczne i nie ma problemu z utylizacją ;)
No avatar
moris
design faktycznie przyjazny, a co z parametrami?
Brak obrazka
W niektórych instalacjach mogłyby swoim designem sporo namieszać. Oczywiście na plus
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl