Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą drogo kosztować właścicieli nieruchomości. Gdy po zimie śnieg zaczyna topnieć, w rurach i konstrukcji budynku mogą pojawiać się pęknięcia, które jeżeli nie zostaną wykryte, mogą prowadzić do dalszych uszkodzeń. Co więcej, wymagające przepisy budowlane wprowadzone w Norwegii 2010 mówią, że pomieszczenia wilgotne i instalacje hydrauliczne podłączone do sieci wodociągowej muszą być wyposażone w system wykrywania wycieków. Od ponad 15 lat czołowe norweskie firmy produkujące systemy ochrony przed wyciekami stosują zawory elektromagnetyczne Danfoss. Niedawno Norweska Rada Certyfikacji Ubezpieczeniowej (FG) przyznała swoją aprobatę systemowi antyzalaniowemu VIWA Watersafe, w którym działają zawory Danfoss.
Roszczenia z tytułu uszkodzeń spowodowanych przez wyciek wody kosztują norweskie firmy ubezpieczeniowe około 6 miliardów norweskich koron NOK rocznie (ponad 3 miliardy złotych). Dzięki aprobacie FG, klienci mogą być pewni, że system antyzalaniowy Watersafe spełnia wymogi norweskiej rady certyfikacyjnej. Instalując system VIWA Watersafe, właściciele nieruchomości nie tylko chronią mienie przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wyciek wody, ale również płacą niższe składki ubezpieczeniowe.
- W celu uzyskania aprobaty, produkt musi zostać przetestowany przez autoryzowane laboratorium oraz musi mieć przyznany certyfikat autoryzowanej jednostki certyfikującej UE. A ponieważ zawory Danfoss mają aprobatę norweskiego Instytutu Techniki Budowlanej, spełniają zatem wymogi w zakresie stosowania zaworów elektromagnetycznych w domach - wyjaśnia Eigil Holst, kierownik ds. sprzedaży w Danfoss Norway.
System antyzalaniowy Watersafe z 12-woltowym czujnikiem zawiera jeden lub dwa zawory elektromagnetyczne z serwosterowaniem typu EV220B. Elektrozawór EV220B odcina dopływ wody w przypadku wykrycia wycieku. Sterowanie pracą zaworu może odbywać się w sposób bezpośredni, z sieci lub przy pomocy odpowiedniego modułu, bezprzewodowo. W przypadku wykrycia wycieku zawór zamyka się automatycznie i uruchamiana jest sygnalizacja alarmowa. Po zlokalizowaniu i ocenie wycieku, system można zresetować a tym samym zawór otworzyć.
Dzięki oszczędności nawet 20% na składkach ubezpieczeniowych, system antyzalaniowy Watersafe stanie się z pewnością najchętniej wybieranym przez norweskich klientów.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |