NTK Vehicle Electronics z nową gamą zaworów EGR - BEZPRZEWODOWY ZAPŁON - ZAWORY - ZAWORY ELEKTROMAGNETYCZNE - AUTOMOTIVE - ZAWORY PNEUMATYCZNE - SILNIKI SPALINOWE - ZAWORY ELEKTRYCZNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności NTK Vehicle Electronics z nową gamą zaworów EGR
drukuj stronę
poleć znajomemu

NTK Vehicle Electronics z nową gamą zaworów EGR

NTK Vehicle Electronics z nową gamą zaworów EGR
fot. NTK Vehicle Electronics

Firma NGK SPARK PLUG, światowy lider w zakresie zapłonu i czujników, wprowadza na rynek nową gamę zaworów EGR. Uzupełni ona ofertę producenta w ramach marki NTK Vehicle Electronics. Nowa gama zaworów EGR pod względem jakości odpowiadać będzie oryginalnym referencjom. Zostanie ona wprowadzana na rynek stopniowo w ciągu trzech lat, docelowo zaspokajając zapotrzebowanie dla 153 milionów samochodów produkowanych w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wprowadzenie zaworów EGR w ramach marki NTK Vehicle Electronics zapewni klientom kompleksową ofertę w zakresie czujników. 

Zadaniem zaworów EGR jest obniżenie zawartości tlenu w powietrzu dostarczanego do komory spalania, a tym samym obniżenie temperatury i spowolnienie procesu spalania oraz obniżenie emisji tlenku azotu (NOx). Nowa gama produktów NTK Vehicle Electronics będzie oferować bardzo wysoką jakość, z której słyną na rynku rozwiązania NGK SPARK PLUG, a wydajność emisji spalin zgodnie z deklaracjami producenta spełni restrykcyjne europejskie normy "EC Euro". Poszczególne referencje nowych zaworów EGR marki NTK Vehicle Electronics poddawane są testom w ekstremalnych warunkach, np. badanie szoku termicznego w temperaturze od -40°C do 150°C, testy szczelności zaworów, komór i układu chłodzenia, a także oporu elektrycznego i cyklu życia. Odpowiednio oznaczone opakowania pozwolą klientom na łatwą identyfikację produktów, uproszczony system zarządzania zapasami, kontrolę i skanowanie. W zestawie producent umieszcza również niezbędne akcesoria - uszczelki i/lub o-ringi. 

Nowa oferta zaworów EGR ma na celu uzupełnienie oferty firmy NGK SPARK PLUG dla rynku wtórnego oraz zapewnienie klientom kompleksowej obsługi w zakresie wszystkich potrzeb związanych z czujnikami samochodowymi. "Wraz z premierą zaworów EGR zapewniamy naszym klientom pełną kompleksowość i wygodę" - mówi Frank Massia, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH. "Nowy asortyment zaworów EGR to oferta od lat oczekiwana przez rynek. Teraz zapotrzebowanie to zostanie przez naszą firmę w pełni zaspokojone, dzięki czemu nasi klienci będą mieli w jednym miejscu dostęp do wszystkich rozwiązań związanych z elektroniką pojazdu."

Podstawową funkcją układu recyrkulacji spalin (zaworów EGR) jest zmniejszenie ilości tlenku azotu (NOx), który powstaje podczas procesu spalania gdy wysoka temperatura umożliwia połączenie azotu i tlenu obecnych w mieszance paliwowo-powietrznej. Zawory EGR występują obecnie na rynku w trzech różnych rodzajach - pneumatyczne, elektryczne i elektryczne wyposażone w jednostkę chłodzącą. Działają one poprzez pobieranie gazów spalinowych z kolektora wydechowego, a następnie ponowne wprowadzanie tych gazów do kolektora dolotowego, mieszając je ze świeżym powietrzem. 

Zawory EGR, pierwotnie opracowane na początku lat 70-tych, zaczęto stosować w Europie w latach 90-tych w celu obniżenia emisji spalin zgodnie z normami "Euro 1". Obecnie w zawory EGR standardowo wyposażone są wszystkie samochody z silnikiem diesla oraz szacunkowo używane są one także w ok. 40% pojazdów benzynowych. Zgodnie z deklaracjami producentów w przyszłości większość nowych modeli pojazdów będzie wyposażana w dwa rodzaje zaworów EGR (niskociśnieniowy i wysokociśnieniowy). Oznacza to, że rynek części zamiennych dla takich rozwiązań będzie rósł. 

NGK SPARK PLUG planuje wprowadzenie pełnego asortymentu zaworów EGR marki NTK Vehicle Electronics w czterech etapach:

  • Do końca 2022 roku wprowadzone zostaną 84 referencje, które zaspokoją zapotrzebowanie dla 125 milionów pojazdów w regionie EMEA.
  • W 2023 roku do oferty dołączy kolejne 46, zapewniając pokrycie 132-milionowego parku samochodowego. 
  • W roku 2024 marka NTK Vehicle Electronics będzie posiadać w ofercie aż 170 modeli zaworów EGR, które zaspokoją łącznie zapotrzebowanie aż 153 milionów pojazdów. 
  • W końcowym etapie - w 2025 roku - firma skoncentruje się na konsolidacji gamy zaworów EGR oraz identyfikacji nowych jednostek magazynowych (SKU). Na tym etapie przewidywane jest pokrycie potrzeb ponad 75% rynku dla zastosowań w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi. 

Planowane rozwiązania dla nowej gamy zaworów EGR marki NTK obejmuje z jednej strony dostępność i szeroką obecność produktów w lokalnej dystrybucji, jak i najwyższą jakość usług dla klientów, np. przygotowanie referencji na stronie internetowej NGK SPARK PLUG i w systemie TecDoc. Dostępne są również filmy techniczne, które szczegółowo przedstawiają działanie i sposób montażu zaworów EGR. 

Źródło: NTK Vehicle Electronics
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl