Audi eksperymentuje z oświetleniem OLED - OLED - PROTOTYP - AUDI - MOTORYZACJA - OŚWIETLENIE SAMOCHODOWE - PANELE OŚWIETLENIOWE - LAMPY OLED
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Audi eksperymentuje z oświetleniem OLED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Audi eksperymentuje z oświetleniem OLED

Audi eksperymentuje z oświetleniem OLED

Audi rozwija nową technologię oświetlenia samochodów OLED Visions

Koncern motoryzacyjny Audi zaprezentował prototyp samochodu wyposażony w nowo opracowaną technologię Visions - innowacyjną metodę oświetlenia samochodu poprzez umieszczenie na powierzchni karoserii paneli OLED. Dostawcą oświetlenia OLED dla Audi jest Philips.


Plan wprowadzenia OLED'ów do seryjnej produkcji samochodów Audi będzie rozłożony na etapy i potrwa kilka lat. W stosunkowo bliskiej przyszłości Audi wykorzysta technologię OLED do produkcji tylnych lamp samochodów. Następnie producent zacznie używać ich również w światłach hamowania. Opóźnienie wynika z faktu, że to oświetlenie w aucie musi być około pięć razy jaśniejsze niż inne lampy.

Docelowo Audi planuje instalować w karoserii swoich samochodów panele oświetleniowe złożone z setek trójkątnych ekranów OLED, widocznych na zdjęciu.

- Moi koledzy z działu projektowego zmienili praktycznie cały samochód w jeżdżące źródło światła! Pozwoli to na identyfikację auta na szereg różnych sposobów, które mogą być stale zmieniane - powiedział Stephan Berlitz, kierujący pracami zespołu Innovations Lighting/ Lighting Electronics w Audi.

To jednak nie koniec futurystycznych wizji oświetlenia niemieckiego producenta. Inny scenariusz zakłada przekształcenie karoserii w dużą powierzchnię oświetleniową złożonej z niezliczonej ilości małych punktów świetlnych migoczących niczym ławica ryb i podążających za ruchami samochodu.

Gdy kierowca skręca w prawo, rój OLED'ów zaświeci w tym samym kierunku, podczas hamowania "ławica" pędzi do przodu. Im bardziej dynamiczna jazda, tym bardziej gorączkowy staje się ruch roju świateł. W ten sposób OLEDy będą sygnalizować kierowcy z tyłu zamiary samochodu.

Audi OLED

 

Audi rozwija nową technologię oświetlenia samochodów OLED Visions

Źródło: eurocarnews.com via oled-info.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
jakoś tego nie widze na naszych drogach... zbyt to ekstrawaganckie, oświetlenie musi być przede wszystkim użyteczne!

a propos nie widze... ten mercedes bardzo pomysłowy! ;)
No avatar
Macelii
Bardzo futurystyczne to oświetlenie w Audi.
Natomiast Mercedes tak reklamuje swój samochód za pomocą LED-ów
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZIGzpi9lCck
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl