Rittal lokalizuje i usuwa przecieki energii - KLIMATYZACJA - CHŁODZENIE - RITTAL - ANALIZA TERMICZNA - CENTRA OBLICZENIOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal lokalizuje i usuwa przecieki energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal lokalizuje i usuwa przecieki energii

Rittal lokalizuje i usuwa przecieki energii
fot. Rittal

Rittal oferuje nową usługę termicznej analizy centrów obliczeniowych. Pozwala ona na identyfikację i usuwanie wszelkich nieprawidłowości w działaniu układów klimatyzacji. Optymalnie zaprojektowany system chroni nie tylko środowisko, ale także pozwala na zmniejszenie kosztów energii.

37 z 50
Przeciętnie 50% kosztów energii w centrach obliczeniowych przypada na infrastrukturę IT. Z tego około 37% zużywane jest na chłodzenie. Sprawność sprzętu i wydajność energetyczna infrastruktury IT zależą w dużej mierze od temperatury w szafie serwerowej lub w centrum obliczeniowym. W przypadku za wysokich temperatur może łatwo dochodzić do awarii systemów. Oprócz tego wzrastają koszty energii. Rittal za pomocą termicznych analiz przedstawia, dokumentuje oraz naprawia odpowiedzialne za to słabe punkty.

Achillesowa pięta klimatyzacji
W praktyce nie zawsze jest możliwe zachowanie określonych wartości granicznych temperatury w szafach serwerowych. Do serwerów umieszczonych w górnej części szafy często nie dociera wystarczająca ilość zimnego powietrza lub temperatura przekracza określone wartości graniczne. Problematyczne są często także szafy zewnętrzne w pozbawionych grodzi kanałach chłodzących, ponieważ do tych obszarów napływa większa ilość ciepłego powietrza, która miesza się powietrzem zimnym.

Gorący problem z chłodzeniem
W celu sprawdzenia klimatyzacji firma Rittal oferuje swoim klientom analizę systemów klimatyzacyjnych. Obejmuje ona pomiar temperatur powietrza chłodzącego przy wlocie powietrza każdej szafy serwerowej w pionowym odstępie od 100 do 200 milimetrów oraz określanie temperatury powierzchni szaf za pomocą termografii IR.
Po przetworzeniu zmierzonych wartości klient otrzymuje pełny raport z tabelkami i wykresami dotyczącymi wyników pomiarów. W ten sposób można łatwo rozpoznać problemy z temperaturą w szafach serwerowych i innych urządzeniach. Następnie na podstawie wyników pomiarów można wprowadzić precyzyjne działania w celu poprawy wydajności klimatyzowania.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl