5,1 mln euro na projekty inteligentnego oświetlenia OLED - OLED - UNIA EUROPEJSKA - INTELIGENTNE OŚWIETLENIE - PANELE OŚWIETLENIOWE - LAMPY OLED - BACKPLANE - IMOLA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 5,1 mln euro na projekty inteligentnego oświetlenia OLED
drukuj stronę
poleć znajomemu

5,1 mln euro na projekty inteligentnego oświetlenia OLED

5,1 mln euro na projekty inteligentnego oświetlenia OLED

IMOLA (Intelligent light management for OLED on foil applications) to nowy projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, który zakłada realizacje inteligentnego oświetlenia z modułów OLED o dużej powierzchni do zastosowania na ściana i sufitach, a nawet w samochodach. Budżet projektu to 5,1 mln euro.

Panele OLED tworzące system IMOLA mają składać się z płytek oświetleniowymi umieszczonych na elastycznej folii montażowej. Każda płytka ma być indywidualnie sterowana za pośrednictwem magistrali, co umożliwi równomierną lub lokalną regulację natężenia światła w zależności od pory dnia i sytuacji.

Partnerami projektu są: Philips, NXP Semiconductors, Henkel i Hanita Coatings. Projekt będzie prowadzony w latach 2011 – 2014.

Źródło: oled-info.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl