Młodzi naukowcy z AGH wyjadą na prestiżowe staże do Stanów Zjednoczonych - NAUKA - MIT - UNIVERSITY OF CALIFORNIA - AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA - HARVARD UNIVERSITY - STANFORD UNIVERSITY - TOP 500 INNOVATORS
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Młodzi naukowcy z AGH wyjadą na prestiżowe staże do Stanów Zjednoczonych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Młodzi naukowcy z AGH wyjadą na prestiżowe staże do Stanów Zjednoczonych

Młodzi naukowcy z AGH wyjadą na prestiżowe staże do Stanów Zjednoczonych
fot. Stanisław Malik

Piątka młodych naukowców z AGH znalazła się w gronie badaczy, którzy w październiku b.r. wyjadą na staże do najlepszych amerykańskich uczelni!

40 polskich badaczy i menadżerów innowacyjności wyjedzie na dwumiesięczne staże do prestiżowych amerykańskich uczelni, m.in. Harvard University, University of California - Berkeley, Stanford University czy Massachusetts Institute of Technology. Wybrano ich w ramach pilotażowej edycji projektu "Top 500 Innovators - Science, Management, Commercialization", ogłoszonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W swoim założeniu program stażowo-szkoleniowy "Top 500 Innovators", ma podnieść kwalifikacje polskich kadr sfery B+R (badań i rozwoju) w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników. Jak poinformowało MNiSW do rozstrzygniętej właśnie edycji projektu zgłosiło się 280 kandydatów. Po przeprowadzonej ocenie formalnej i merytorycznej dokumentów aplikacyjnych do następnego etapu rekrutacji - rozmów kwalifikacyjnych - zostało zakwalifikowanych 106 osób. W rezultacie rozmów kwalifikacyjnych, przeprowadzonych w siedzibie Ministerstwa wybrano 40 uczestników.

Pięć osób z tego grona to młodzi pracownicy naukowi Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczestnikami programu stażowego będą:

  • mgr inż. Weronika T. Adrian - Katedra Automatyki, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki,
  • dr inż. Sławomir Gruszczyński - Katedra Elektroniki, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki,
  • mgr inż. Eliasz Kańtoch - Katedra Automatyki, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki,
  • dr inż. Daniel Prusak - Katedra Robotyki i Mechatroniki, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki,
  • dr inż. Dominik Radziszowski - Katedra Informatyki, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki,

Naszym młodym naukowcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy udanego wyjazdu, który zainspiruje ich do kolejnych, ciekawych badań naukowych.

Informacje o programie Top 500 Innovators - Science, Management, Commercialization na stronie MNiSW

 Mgr inż. Weronika T. Adrian pracuje nad rozwojem sztucznej inteligencji, inżynierii wiedzy oraz technologii Semantic Web / Foto: Stanisław Malik

 

 

Dr inż. Daniel Prusak zajmuje się m.in. konstruowaniem mikrorobotów oraz mikronapędów piezoelektrycznych / Foto: Stanisław Malik

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl