AGH podpisała umowę partnerską z COPA-DATA Polska - AGH - SMART GRID - AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA - COPA-DATA - CZWARTA REWOLUCJA PRZEMYSŁOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności AGH podpisała umowę partnerską z COPA-DATA Polska
drukuj stronę
poleć znajomemu

AGH podpisała umowę partnerską z COPA-DATA Polska

AGH podpisała umowę partnerską z COPA-DATA Polska
fot. Nowy partner zyskuje miano Registered Partner i korzysta z licznych benefitów programu.

Wszechstronna współpraca na rzecz rozwoju edukacji młodych inżynierów

COPA-DATA Partner Community to powołany w 2011 roku przez firmę COPA-DATA program partnerski, którego członkami jest wiele ekskluzywnych uczelni technicznych z całego świata. Teraz do tego szacownego grona, na mocy umowy podpisanej przez Prorektora ds. Współpracy AGH, prof. dr hab. inż. Jerzego Lisa z przedstawicielem COPA-DATA Polska, dołączyła właśnie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) jest nowoczesnym uniwersytetem technicznym ze 100-letnią tradycją, który aktywnie uczestniczy w budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy i wykorzystywaniu technologii na rzecz rozwoju i wzrostu gospodarczego. Od wielu lat znajduje się na szczytach list rankingowych i ma opinię jednej z najlepszych i prestiżowych uczelni w Polsce, której dyplom jest potwierdzeniem najwyższej jakości kształcenia w dziedzinie nauk technicznych. Teraz ta prestiżowa jednostka wspólnie z producentem platformy programowej zenon, będzie edukować młodych inżynierów przybliżając im praktyczne zastosowania zenon, związane m.in.: ze Smart Grid, digitalizacją czy Czwartą Rewolucją Przemysłową – Industry 4.0.

Uroczysty moment wręczenia Certyfikatu Partnerskiego, panu: dr hab. inż., prof. AGH - Andrzejowi Bień (na zdj. czwarty od lewej), przez przedstawiciela COPA-DATA - Tomasza Papaj (na zdjęciu trzeci od lewej). Pozostali uczestnicy uroczystości, od prawej: mgr inż. Krzysztof Woźny, mgr inż. Mateusz Dutka, dr inż. Andrzej Firlit, prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka.

Uroczysty moment wręczenia Certyfikatu Partnerskiego, panu: dr hab. inż., prof. AGH - Andrzejowi Bień (na zdj. czwarty od lewej), przez przedstawiciela COPA-DATA - Tomasza Papaj (na zdjęciu trzeci od lewej). Pozostali uczestnicy uroczystości, od prawej: mgr inż. Krzysztof Woźny, mgr inż. Mateusz Dutka, dr inż. Andrzej Firlit, prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka.

 – COPA-DATA jest producentem uznanej platformy programowej zenon® dedykowanej dla branży energetycznej, z którą jesteśmy ściśle związani. Systemy SCADA w dzisiejszych czasach stają się niezbędne, w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz energetycznym. Umożliwiają sprawne sterowanie rozległymi systemami oraz urządzeniami. Dotychczasowa współpraca umożliwiła nam poznanie tego oprogramowania i przetestowanie jego możliwości. Niewątpliwą zaletą tego środowiska inżynieryjnego jest elastyczność oraz możliwość stosowania go w szerokiej gamie urządzeń – mówi dr hab. inż., Andrzej Bień, prof. AGH.

Partnerstwo z Katedrą Energoelektroniki i Automatyki Systemów Przetwarzania Energii krakowskiej AGH to realizacja strategii innowacyjności

Dla COPA-DATA, nawiązanie współpracy z prestiżową jednostką naukową jaką jest Katedra Energoelektroniki i Automatyki Systemów Przetwarzania Energii, krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej to ważny krok w realizacji strategii innowacyjności i ciągłego rozwoju firmy. Stały kontakt z przedstawicielami nauki oraz ze studentami dają możliwość wymiany doświadczeń i oczekiwań co prowadzi do przełomowych pomysłów i finalnie innowacyjnych technologicznie rozwiązań w przemyśle i energetyce. Natomiast dla rozwoju platformy programowej zenon nie bez znaczenia jest dostęp do odkryć naukowych oraz wyników prac eksperymentalnych prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę naukową i studentów. Składową partnerstwa jest również współpraca marketingowo-promocyjna mająca na celu propagowanie przyszłościowych realizacji opartych na zenon w środowisku naukowo-biznesowym w Polsce i za granicą. Do podpisania tej znaczącej dla obydwu stron Umowy Partnerskiej przyczynił się prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka, posiadający znaczący na skalę światową dorobek naukowy w zakresie Jakości Energii Elektrycznej oraz rozwijania Smart Grid w Polsce. Autor i współautor ponad 200 artykułów technicznych i naukowych, członek komitetów naukowych wielu międzynarodowych i narodowych organizacji technicznych, tj. IEC, UIE, CIGRE, PKN, komisji Energoelektroniki i Napędu elektrycznego oraz Kompatybilności Elektromagnetycznej Polskiej Akademii Nauk a także Przewodniczący Komitetu Naukowo-Technicznego SEP ds. Jakości energii elektrycznej. Niewątpliwy autorytet w swojej dziedzinie, który w swoich działaniach naukowych korzystał niejednokrotnie z możliwości jakie daje zenon Energy Edition.

Dostęp do wiedzy i gwarancja wysokich kwalifikacji

Współpraca obydwu jednostek ma również wymiar edukacyjny. Przyczynia się bowiem do podniesienia i zagwarantowania wysokich kwalifikacji przyszłym absolwentom co zdecydowanie podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy. Warto dodać, że absolwenci AGH stanowią 80% personelu COPA-DATA w Polsce. Natomiast prace magisterskie i doktoranckie oparte na platformie programowej zenon z pewnością staną się źródłem inspiracji dla przyszłych pokoleń inżynierów.

 – Wierzymy, że realizacja naszych wspólnych zamierzeń oraz celów przyczyni się do edukacji i rozwoju nowego pokolenia inżynierów oraz systemu zenon Energy Edition – powiedział podczas podpisania Umowy o Partnerstwie Tomasz Papaj, dyrektor sprzedaży w COPA-DATA Polska Sp. z o.o.

 – Współpraca z COPA-DATA oraz funkcjonalność oprogramowania zenon, pozwoli naszym studentom oraz pracownikom zapoznać się z funkcjonalnym komercyjnym systemem oraz nabyć nowe praktyczne kompetencje. Decyzja o przystąpieniu do programu Community Partner to wspólne działanie dla potrzeb innowacyjnych rozwiązań i nauczanie w oparciu o najlepsze rozwiązania firmy COPA-DATA – dodaje dr hab. inż. Andrzej Bień, prof. AGH.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
fax.  +48(12)2901044
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl