Nowa technika wsuwowa - ŁUK ELEKTRYCZNY - OBUDOWY - RITTAL - TECHNIKA WSUWOWA - SZAFY STEROWNICZE - ENSAS 5000
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa technika wsuwowa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa technika wsuwowa

Nowa technika wsuwowa
fot. Rittal

Najnowsza technika wsuwowa - ENSAS 5000, powstała na bazie systemu Ri4Power Rittal. Umożliwia realizację rozdzielnic o wysokim poziomie dostępności oraz ochrony osób. Kompletne moduły, np.: zapłonniki silników można łatwo i szybko wymieniać, bez konieczności odłączania napięcia od instalacji.

ENSAS 5000 powstał na bazie rozbudowanego – przez firmę Elpro GmbH - systemu Ri4Power Rittal. Program został rozszerzony o pola odpływowe w pełnej technice wsuwowej. Nowa technika spełnia wymagania aktualnej normy IEC 61439-1/-2.

W przypadku wsuwów stosowana jest opatentowana technika kontaktowa. Zapewnia ona wysoką dostępność, poprzez nie wymagające konserwacji zestyki. Połączenie z szynami zbiorczymi – w porównaniu do innych systemów - nie odbywa się na końcu wsuwu, lecz po jego bokach. W tym celu system stykowy jest umieszczony z boku wsuwu. Do odpowiedniego elementu w szafie sterowniczej wprowadza się go za pomocą specjalnej prowadnicy szynowej. Zaletą rozwiązania jest możliwość wsuwania modułów do szafy sterowniczej bez używania dużej siły. Połączenie umożliwia dźwignia przy płycie przedniej.

Po wyjęciu wsuwu z szafy sterowniczej automatyczny system zamykający powoduje zakrycie szyn zbiorczych, w sposób uniemożliwiający ich dotknięcie. Szyny zbiorcze są zabudowane na całej długości. Dzięki temu system szyn rozdzielczych jest zabezpieczony przed łukiem elektrycznym.

Źródło: Rittal

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl