Najnowsza technika wsuwowa - ENSAS 5000, powstała na bazie systemu Ri4Power Rittal. Umożliwia realizację rozdzielnic o wysokim poziomie dostępności oraz ochrony osób. Kompletne moduły, np.: zapłonniki silników można łatwo i szybko wymieniać, bez konieczności odłączania napięcia od instalacji.
ENSAS 5000 powstał na bazie rozbudowanego – przez firmę Elpro GmbH - systemu Ri4Power Rittal. Program został rozszerzony o pola odpływowe w pełnej technice wsuwowej. Nowa technika spełnia wymagania aktualnej normy IEC 61439-1/-2.
W przypadku wsuwów stosowana jest opatentowana technika kontaktowa. Zapewnia ona wysoką dostępność, poprzez nie wymagające konserwacji zestyki. Połączenie z szynami zbiorczymi – w porównaniu do innych systemów - nie odbywa się na końcu wsuwu, lecz po jego bokach. W tym celu system stykowy jest umieszczony z boku wsuwu. Do odpowiedniego elementu w szafie sterowniczej wprowadza się go za pomocą specjalnej prowadnicy szynowej. Zaletą rozwiązania jest możliwość wsuwania modułów do szafy sterowniczej bez używania dużej siły. Połączenie umożliwia dźwignia przy płycie przedniej.
Po wyjęciu wsuwu z szafy sterowniczej automatyczny system zamykający powoduje zakrycie szyn zbiorczych, w sposób uniemożliwiający ich dotknięcie. Szyny zbiorcze są zabudowane na całej długości. Dzięki temu system szyn rozdzielczych jest zabezpieczony przed łukiem elektrycznym.
Źródło: Rittal
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |