Grupa Apator chce być liderem w Europie Środkowo-Wschodniej - APARATURA POMIAROWA - POMIARY - WYNIKI FINANSOWE - APATOR - ROZŁĄCZNIKI - APARATURA ŁĄCZNIKOWA - ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Grupa Apator chce być liderem w Europie Środkowo-Wschodniej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Grupa Apator chce być liderem w Europie Środkowo-Wschodniej

Grupa Apator chce być liderem w Europie Środkowo-Wschodniej

Grupa Apator przedstawiła wizje dążenia do uzyskania pozycji lidera regionu Europy Środkowo-Wschodniej na rynku aparatury pomiarowej i łącznikowej oraz rozwiązań systemowych. Cel ten jest jak najbardziej realny, o czym świadczą opublikowane wyniki z pierwszego kwartału 2011 r. 


Przychody ze sprzedaży Grupy wzrosły o ponad 39% do poziomu 107 127 tys. zł r/r, przy zysku operacyjnym wyższym w porównaniu do roku ubiegłego niemal o 125% i wynoszącym 12 401 tys. zł.

 

Wyniki finansowe Grupy Apator w I kwartale 2011:

  • Przychody ze sprzedaży: 107 127 tys. zł (+39,05% w porównaniu do roku ubiegłego)
  • Zysk z działalności operacyjnej: 12 401 tys. zł (+124,66% w porównaniu do roku ubiegłego)
  • Zysk netto: 9 164 tys. zł (+48,84% w porównaniu do roku ubiegłego)

Grupa Apator skupia swoją działalność w dwóch segmentach branży elektromaszynowej: pomiarowym i łącznikowym. Segment pomiarowy oferuje zaawansowane usługi, produkty jak i kompleksowe wdrożenia systemów W ramach segmentu pomiarowego następuje między innymi: 

  • produkcja "inteligentnych" liczników (smart meters): liczników energii elektrycznej, gazomierzy, wodomierzy, ciepłomierzy,
  • uruchamianie i obsługa systemów klasy AMI/AMM (Automated Meter Management), 
  • uruchamianie i obsługa systemów przedpłatowych. 

Oferta obejmuje zarówno pomiarowe systemy mobilne jak i stacjonarne systemy akwizycji danych pomiarowych z dwukierunkową komunikacją i zaawansowaną analizą danych oraz analizą na bazie warstw GIS zintegrowaną ze zdalnymi odczytami i sterowaniem licznikami mediów.  

Systemy pomiarowe oferowane przez Grupę Apator pomagają efektywnie zarządzać dystrybucją i sprzedażą mediów jak również tworzą trzon technicznej infrastruktury, która w najbliższej przyszłości  umożliwi realizację celów pakietu energetycznego UE (realizacja idei zrównoważonego rozwoju i zeroenergetycznego wzrostu wspierana przez kraje członkowskie UE).  

Oferta w pomiarach jest kompleksowa i pokrywa cały  łańcuch wartości od produkcji urządzeń pomiarowych do analityki, wizualizacji i udostępniania danych pomiarowych. 

W ramach segmentu łącznikowego Grupa Apator dostarcza urządzenia do bezpiecznego łączenia i rozłączania obwodów elektrycznych. Spółki działające w tym segmencie posiadają silną pozycję i wieloletnie doświadczenie. W przeciwieństwie do „spółek pomiarowych” prowadzą one działalność w niezależnych segmentach rynków.

31 marca 2011 r. w Grupie Apator pracowało 1888 osób, a więc o ponad 14% więcej w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, kiedy to zatrudnionych we wszystkich spółkach Grupy było 1653 pracowników.

Źródło: Apator

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Apator SA
ul. Gdańska 4a lok. C4, Toruń
tel.  56 61 91 111
fax.  56 61 91 295
www.apator.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl