Rohde & Schwarz wprowadza pierwsze mierniki LCR działające z częstotliwościami do 10 MHz - APARATURA POMIAROWA - POMIARY - FARNELL - MIERNIKI - ROHDE & SCHWARZ - MIERNIK LCR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rohde & Schwarz wprowadza pierwsze mierniki LCR działające z częstotliwościami do 10 MHz
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rohde & Schwarz wprowadza pierwsze mierniki LCR działające z częstotliwościami do 10 MHz

Rohde & Schwarz wprowadza pierwsze mierniki LCR działające z częstotliwościami do 10 MHz
fot. Nowe mierniki serii LCX firmy Rohde & Schwarz

Nowe mierniki serii LCX firmy Rohde & Schwarz zapewniają szybkie, dokładne i różnorodne pomiary, a jednocześnie są to pierwsze mierniki LCR, które działają z częstotliwościami do 10 MHz.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozpoczął dostawy nowej serii mierników R&S®LCX firmy Rohde & Schwarz. Są to pierwsze uniwersalne mierniki LCR, przeznaczone dla branży kontrolno-pomiarowej, w których rozszerzono zakres pracy do 10 MHz dla komponentów działających z prądem przemiennym. Urządzenie świetnie sprawdzi się u inżynierów poszukujących odpowiednich kondensatorów, cewek i rezystorów oraz filtrów analogowych, dopasowanych do tworzonych aplikacji. Modele serii R&S®LCX cechują się wysoką precyzją wskazywanej wartości impedancji i wiodącą na rynku dokładnością.

Rodzina R&S®LCX obejmuje wysoce wydajne, a zarazem uniwersalne mierniki firmy Rohde & Schwarz, które pozwalają efektywnie wykonywać wszelkie standardowe pomiary impedancji, a także niektóre specjalistyczne pomiary wybranych komponentów. W ramach serii R&S®LCX znajdziemy mierniki o bardzo dużej dokładności, potrzebnej w przypadku prac badawczo-rozwojowych. Jednocześnie są to urządzenia niezwykle szybkie, a więc stosowne do środowisk produkcyjnych i systemów kontroli jakości.

Kluczowe cechy mierników LCR serii R&S®LCX, dostępnych już teraz do nabycia z szybką wysyłką ze sklepu Farnell, obejmują:

  • Zakres częstotliwości pracy: Miernik R&S®LCX100 pracuje w częstotliwościach z zakresu od 4 Hz do 300 kHz, a model R&S®LCX200 ma górny limit częstotliwości na poziomie 500 kHz, który można programowo rozszerzyć do 1 MHz lub 10 MHz.
  • Wszechstronne funkcje: Dostępne są wszystkie funkcje programowe i elementy sprzętowe, potrzebne w zastosowaniach produkcyjnych. Między innymi obejmuje to zdalne sterowanie i rejestrowanie wyników. Ponadto możliwy jest montaż w szafie rackowej i dostępny kompletny wybór uchwytów do testowanych elementów
  • Łatwość użycia: Aparatura jest nowoczesna i działa intuicyjnie dzięki dużemu wyświetlaczowi z pojemnościowym ekranem dotykowym. Wirtualna klawiatura pozwala na wykonywanie pomiarów za pomocą pojedynczych dotknięć ekranu. Często używane funkcje są bezpośrednio dostępne z poziomu klawiszy na froncie urządzenia.
  • Zastosowania: Rodzina R&S®LCX, obejmująca zaawansowane mierniki impedancji, świetnie sprawdzi się podczas testowania większości urządzeń pracujących z prądem przemiennym o częstotliwości 50 Hz lub 60 Hz, a więc do badania urządzeń stosowanych np. w domach. Ponadto obsługa wyższych częstotliwości umożliwia badanie elementów wykorzystywanych w samolotach, pracujących z zasilaniem o częstotliwości 400 Hz. Mierniki serii R&S®LCX mogą też posłużyć do badania czujników sejsmicznych, pracujących z niskimi częstotliwościami, jak również układów komunikacyjnych o dużej mocy, funkcjonujących w paśmie megahercowym.

James McGregor, Global Head of Test, Tools & Production Supplies w firmie Farnell, powiedział: „Rohde & Schwarz od dekad tworzy wiodące technologie, a te najnowsze produkty, należące do grupy podstawowych urządzeń, nie są wyjątkiem. Stanowią rozwiązanie przełomowe dzięki znaczącemu poszerzeniu zakresu obsługiwanych częstotliwości – aż do 10 MHz. Niezwykle pomocne są też funkcje automatyzacji ustawień, takie jak np. ekran dotykowy, który pozwala użytkownikom na szybsze i bardziej niezawodne wykonywanie pomiarów. Bardzo się cieszymy, że możemy dostarczać rodzinę mierników LCR serii R&S®LCX naszym klientom z całego świata.”

Rohde & Schwarz to jeden z wiodących na świecie producentów aparatury kontrolno-pomiarowych. Ich produkty definiują standardy na potrzeby prac badawczych, rozwojowych, produkcji i serwisowania. Rohde & Schwarz oferuje szeroki wybór wiodących na rynku rozwiązań, przygotowanych na potrzeby najnowocześniejszych technologii, a w tym stosowanych w elektronice, z systemami bezprzewodowymi, pomiarami w zakresie radiowym, w aplikacjach mikrofalowych, transmisjach audio i wideo, mediach, systemach kontroli lotów, wojskowej komunikacji radiowej, cyberbezpieczeństwie i technologiach sieciowych.

Farnell oferuje pełny wybór wiodących na rynku narzędzi oraz zasobów potrzebnych do produkcji. Są one dostępne wprost z magazynów firmy, by wspierać projektowanie i testowanie elektroniki. Nie ma wymogów co do minimalnych wielkości zamówień, a ponadto firma prowadzi program zniżek edukacyjnych. Klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo, webinariów i podcastów. Ponadto świadczone jest wspaniałe wsparcie klienta i pomoc techniczna, dostępna w lokalnych językach przez 24 godziny na dobę, w dni robocze.

Rodzina mierników LCR serii R&S®LCX firmy Rohde & Schwarz jest już teraz dostępna do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl