Nowe, wydajne serwomotory i ich sterowniki - SILNIK - NATIONAL INSTRUMENTS - SERWONAPĘDY - SERVO MOTOR - AKD - AKM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe, wydajne serwomotory i ich sterowniki
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe, wydajne serwomotory i ich sterowniki

Nowe, wydajne serwomotory i ich sterowniki
fot. National Instruments

Firma National Instruments przedstawia nowe produkty: sterowniki AKD Servo Drive i silniki AKM Servo Motor. Dzięki nim inżynierowie i naukowcy mogą w prosty sposób konstruować skalowalne i rozproszone systemy sterowania napędami. Uproszczona konfiguracja w systemach czasu rzeczywistego wspierających sieć NI EtherCAT, takich jak NI CompactRIO, PXI Real-Time oraz sterowniki przemysłowe NI Industrial Controllers sprawia, że tworzenie systemów sterowania napędami stało się jeszcze prostsze.

Nowe, bezszczotkowe serwomotory AKM posiadają doskonałą dynamikę. Są dostępne w czterech, różnej wielkości obudowach. Ich zalety to, przede wszystkim, wysoki moment obrotowy, dokładność i duży zakres prędkości. Zostały zaprojektowane tak, aby ich środek ciężkości był położony nisko i by eliminować zakłócenia o niskiej częstotliwości, mogące dostać się do sieci zasilającej. Do ich budowy wykorzystano wirniki o niskiej bezwładności.

Nowe sterowniki to nowoczesna technologia i wysoka wydajność. Świadczy o tym fakt, że mają możliwość sterowania w pętli momentu obrotowego co 0,67 µs, a w pętli prędkości obrotowej i pozycji co 62,5 µs i 125 µs. Sterowniki serwonapędów AKD mogą zostać użyte w różnego rodzaju aplikacjach, począwszy od prostych, sterujących momentem lub prędkością obrotową silnika, do wieloosiowych systemów sterowania silnikami. Prosta integracja z graficznym środowiskiem LabVIEW poprzez moduł LabVIEW NI SoftMotion jest ich jeszcze większą zaletą.

Źródło: National Instruments

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl