Elektromechaniczny zestaw typu „plug & produce” ułatwiający łączenie elementów - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - SERWONAPĘDY - AUTOMATYZACJA PRODUKCJI - PLUG-AND-PRODUCE - SMART PRESS KIT - WWW HMI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elektromechaniczny zestaw typu „plug & produce” ułatwiający łączenie elementów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elektromechaniczny zestaw typu „plug & produce” ułatwiający łączenie elementów

Elektromechaniczny zestaw typu  „plug & produce” ułatwiający łączenie elementów
fot. Bosch Rexroth

Modułowy zestaw obejmujący komponenty mechaniczne i elektryczne oraz oprogramowanie. Szybki, łatwy wybór i konfiguracja produktu. Tryb „Plug & Produce” („podłącz i produkuj”): oszczędność czasu dzięki możliwości natychmiastowego uruchomienia. Prosta obsługa niewymagająca wiedzy programistycznej. Wszystkie komponenty od jednego dostawcy.

Kompleksowy, ekonomiczny pakiet, który można szybko skonfigurować

Nowy zestaw Smart Press Kit firmy Bosch Rexroth został zaprojektowany z myślą o przyszłych wymaganiach przemysłu. Ten kompleksowy, gotowy do użycia pakiet rozwiązań mechatronicznych sprawdza się znakomicie w bardzo wielu zastosowaniach związanych ze standardowymi procesami dociskania i łączenia elementów. Smart Press Kit to modułowy zestaw złożony z komponentów mechanicznych i elektrycznych oraz oprogramowania. Jego wybór, konfigurowanie i uruchamianie jest bardzo proste. Po podłączeniu zestawu do sieci internetowej za pośrednictwem otwartych interfejsów można wygodnie monitorować pracę zestawu na tablecie. Zwiększa to przejrzystość działań, skraca przestoje i polepsza produktywność.

To łatwe w obsłudze, szybkie w działaniu i oferowane po atrakcyjnej cenie urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o procesach dociskania i łączenia elementów w niskich zakresach siły (od 2 do 30 kN). Modułowy system składa się z doskonale zsynchronizowanych komponentów sprzętowych i oprogramowania: elektromechanicznego cylindra i czujnika siły, serwomotoru, sterownika napędu, przemysłowego komputera PC oraz oprogramowania HMI opartego na przeglądarce i standardzie HTML 5.

Nowy zestaw Smart Press Kit ma wiele potencjalnych obszarów zastosowań. Sprawdza się idealnie wszędzie tam, gdzie ważna jest prostota, szybkie uruchamianie i atrakcyjna cena. Chodzi w szczególności o takie procesy, jak mocowanie łożysk w oprawach za pomocą pras, zaciskanie kabli i węży hydraulicznych, a także wstawianie elementów, np. integracja magnesów w pakiecie blach stojana. Smart Press Kit obniża koszty procesów kształtowania, takich jak gięcie, wytłaczanie i głębokie tłoczenie, w przemyśle tworzyw sztucznych. Można go również wykorzystać w procedurach mierzenia i testowania oraz na stanowiskach testowych w wielu branżach i sektorach. Zestaw Smart Press Kit może być używany jako rozwiązanie samodzielne lub zintegrowane z systemami nadrzędnymi za pośrednictwem najpopularniejszych protokołów komunikacyjnych. W ten sposób firma Bosch Rexroth wyznacza nowe międzybranżowe standardy prostych procesów dociskania i łączenia elementów.

Szybki wybór i uruchamianie produktu

Najpierw, za pomocą narzędzia LinSelect, należy wybrać odpowiedni rozmiar zestawu Smart Press Kit, a następnie przeprowadzić jego ostateczną konfigurację za pomocą konfiguratora online. Następnie można pobrać pliki CAD oraz zamówić ich żądaną konfigurację w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth. Wszystkie komponenty są dostarczane w jednym pakiecie.

Ogromną zaletą zestawu Smart Press Kit jest intuicyjne uruchamianie i konfigurowanie procesów, które nie wymaga wiedzy z zakresu programowania. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie operacyjne, automatyczna parametryzacja serwonapędu, mała liczba interfejsów, kreator oraz zintegrowany sterownik ruchu umożliwiają szybkie uruchamianie urządzenia. Pozwala to zaoszczędzić nawet 95% czasu potrzebnego na projektowanie oraz znacznie przyspieszyć wprowadzanie nowych produktów na rynek.

Intuicyjne oprogramowanie, które nie wymaga wiedzy programistycznej

Obsługa oprogramowania, nawet podczas pracy urządzenia, jest intuicyjna i nie wymaga wiedzy programistycznej. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi WWW HMI procesy można konfigurować metodą „przeciągnij i upuść”, a funkcje graficzne pozwalają na tworzenie elementów oceny i analizy w bardzo prosty sposób. Pracę zestawu Smart Press Kit można wygodnie monitorować za pomocą tabletu. Wizualizacja informacji o statusie i rezultatach procesów, wyświetlanie „na żywo” i analizowanie krzywej siła-przemieszczenie, a także opcje przechowywania i eksportu danych zapewniają maksymalną przejrzystość. W każdej chwili można łatwo przeglądać wszystkie bieżące parametry systemu, takie jak raport postępu prac, statystyki dotyczące jakości czy komunikaty o błędach. Są one wyświetlane przez oprogramowanie w formie zwykłego tekstu i bardzo ułatwiają zarządzanie błędami. Inne funkcje konserwacji prewencyjnej i wsparcia serwisowego są obecnie dostępne w naszym kanale sprzedaży. Dzięki wszystkim tym funkcjom Smart Press Kit skraca przestoje i maksymalizuje produktywność.

„Jako pionierzy cyfryzacji technologii przemieszczeń liniowych wprowadzamy na rynek Smart Press Kit ― specjalne rozwiązanie, które upraszcza procesy dociskania i łączenia elementów. Zestaw Smart Press Kit jest oparty na sprawdzonej technologii firmy Bosch Rexroth, innowacyjnych produktach i rozwiązaniach obejmujących cały łańcuch procesów oraz naszej kompleksowej wiedzy fachowej” ― mówi dr Ulf Lehmann, szef działu technologii przemieszczeń liniowych w firmie Bosch Rexroth AG.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl