Naukowcy pracują nad samochodem dla niewidomych - NIEWIDOMY - SAMOCHÓD - KIEROWCA - MOTORYZACJA - DAYTONA - WYPADEK - SAMOCHÓD DLA NIEWIDOMYCH - BLIND DRIVER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Naukowcy pracują nad samochodem dla niewidomych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Naukowcy pracują nad samochodem dla niewidomych

Naukowcy pracują nad samochodem dla niewidomych

W ubiegłą niedzielę niewidomy kierowca poruszał się zmodyfikowanym Fordem Hybrid Escape, a jego zadaniem było unikanie tekturowych pudełek rzucanych mu pod koła. Sytuacja miała miejsce na torze Daytona International Speedway. Kierowca miał tylko sekundę na podjęcie właściwej decyzji i reakcję.

- Jeśli porozkładalibyśmy przeszkody na torze, ludzie mogliby pomyśleć, że zaplanowaliśmy tor dla poruszającego się pojazdu - mówi kierujący projektem Dennis Hong. Dlatego zespół naukowców rzucał pudełka naprzeciw jadącego samochodu, a te odbijały się i kierowały w losowy sposób, co świadczyło o tym, że kierowca unika zderzenia podejmując właściwe decyzje "w locie".

- Jest to przerażające, ale i ekscytujące uczucie - powiedział kierowca testowy, który stracił wzrok 21 lat temu. - Byłem przekonany, że już nigdy nie będę mógł prowadzić samochodu. W ten sposób próbujemy zmienić myślenie ludzi, którzy z góry zakładają, że niewidomi niektórych czynności po prostu nie będą w stanie nigdy robić - kontynuuje.

Niewidomy kierowca nie przejął się małą stłuczką. Twierdził, że jeśli przejazd odbyłby się zbyt idealnie ludzie nie uwierzyliby w to, że eksperyment nie był ustawiony. Poza tym wyjaśniał, że samochód jest w fazie wynalazku i ludzie powinni oczekiwać pojawiania się błędów. Poza tym osoby widzące również ulegają wypadkom na drodze.

Hong chce aby pojazd był idealny. Jest to według niego kontrowersyjny projekt. Codziennie dostaje setki e-maili, w których osoby niewidome piszą jak wiele nadziei dają im jego prace. Przyznał też, że dostaje e-maile od przeciwników projektu, w których najczęściej porównywany jest do szaleńca.

więcej informacji

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl