W Finlandii będzie dostępna telewizja naziemna w standardzie HDTV - ERICSSON - HDTV - FINLANDIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W Finlandii będzie dostępna telewizja naziemna w standardzie HDTV
drukuj stronę
poleć znajomemu

W Finlandii będzie dostępna telewizja naziemna w standardzie HDTV

W Finlandii będzie dostępna telewizja naziemna w standardzie HDTV
fot. Ericsson

Jeżeli telewizja wysokiej rozdzielczości (HDTV) wkroczy do salonów, z pewnością już w nich zostanie. Jest to oczywiste dla DNA, operatora telefonii komórkowej i największego w Finlandii operatora telewizji kablowej, który ma 43% udziału w rynku. Obecnie firma ta postanowiła, że fińskie gospodarstwa domowe jako jedne z pierwszych na świecie będą mogły odbierać HDTV przez swoje dotychczasowe anteny telewizyjne.

Dzięki podpisaniu nowej umowy z firmą Ericsson w 2011 r. HDTV będzie dostępna dla 60% wszystkich fińskich gospodarstw domowych odbierających naziemną telewizję cyfrową.

Badanie na temat odbioru telewizji i wideo przeprowadzone w skali międzynarodowej przez Ericsson ConsumerLab wykazało, że wśród zalet telewizji, za które warto zapłacić, zdecydowanie najwyżej oceniana jest znakomita jakość. Jest ona także uważana za jedną z najważniejszych cech usług telewizyjnych.

Charlotta Sund, dyrektor oddziału firmy Ericsson na region Morza Bałtyckiego, zwraca także uwagę na statystyki opracowane przez firmę Finnpanel, która specjalizuje się w pomiarach oglądalności telewizji w Finlandii: „Tylko w ubiegłym roku kanały HD zamówiło 35 000 — czyli 1,4% — fińskich gospodarstw domowych. Te 1,4% wzrośnie w ciągu dwóch lat do 60%, co świadczy o ogromnym potencjale rozwoju rynku HDTV. Dlatego tak dużo inwestujemy w technologie i usługi związane z telewizją”.

Ericsson, jako główny wykonawca tego projektu, odpowiada za wdrożenie sieci oraz usługi integracji systemów, konserwacji i serwisu.  Wykorzystane będą technologie i produkty z oferty firmy Ericsson w dziedzinie telewizji, takie jak stacja czołowa MPEG-4 AVC HD, a także produkty i technologie innych firm używane do transmisji DVB-T2 HDTV.

Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl