

09 wrzesień 2010
Sola LED - uliczna oprawa oświetleniowa na baterie słoneczne
Naukowcy z Korea Institute of Science and Technology opracowali wydajne solarne światła słoneczne Sola LED. Latarnia ma wbudowane ogniwa fotowoltaiczne, których używa do zasilania diod LED.
Latarnia została również wyposażona w system śledzenia słońca, dzięki czemu może ustawić panele pod odpowiednim kątem do padającego światła. Energia elektryczna z paneli słonecznych jest gromadzona w akumulatorach litowych, dzięki czemu latarnia może świecić w nocy lub w pochmurne dni. Sola LED jest prosta w instalacji i - jak twierdzą producenci - bezawaryjna.
Jest idealnym rozwiązaniem do montażu w miejscach, w których przyłączenie do linii zasilania staje się zbyt kosztowne. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztować.
REKLAMA |

Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
REKLAMA |
REKLAMA |
1. Jaka jest pojemność akumulatorów?
2. Jaki jest pobór energii opraw w czasie świecenia (ew. ich moc)?
3. Jaka jest żywotność akumulatorów?