Nowy moduł fotowoltaiczny aleo solar o dużej wydajności - SOLARY - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - MODUŁY FOTOWOLTAICZNE - MONOKRYSTALICZNE PANELE SŁONECZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy moduł fotowoltaiczny aleo solar o dużej wydajności
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy moduł fotowoltaiczny aleo solar o dużej wydajności

Nowy moduł fotowoltaiczny aleo solar o dużej wydajności
fot. aleo solar

Firma aleo solar prezentuje nowy moduł o dużej wydajności, który charakteryzuje się uzyskiem energii wyższym o około 10% niż konwencjonalne moduły fotowoltaiczne. Od momentu przejęcia produkcji przez tajwańską firmę solarną Sunrise Global Energy wiosną tego roku zakład aleo w Prenzlau wznowił produkcję pod niemiecko-tajwańskim kierownictwem i przedstawia swój monokrystaliczny 300-watowy moduł o dużej wydajności.

 – Dodatkowo zoptymalizowaliśmy naszą technologię modułów i ogniw oraz połączyliśmy nasze najlepsze komponenty, dzięki czemu nowy moduł fotowoltaiczny ma większą wydajność. Udało nam się na przykład poprzez zastosowanie łącznika ogniw uzyskać takie odbicie światła, że większa część światła dociera do ogniwa. Eksperymentuje z tym obecnie wielu producentów, ale nam udało się rozwiązać problem techniczny i zwiększyć moc modułu – wyjaśnia Günter Schulze, prezes spółki aleo solar GmbH.

Moduł o mocy 300 watów osiąga stopień sprawności powyżej 18,3% w wyniku połączenia wybranych podzespołów i ogniw solarnych najnowszej technologii. Oprócz łączników ogniw, szkło frontowe pokryte powłoką antyrefleksyjną oraz bardzo przezroczysta folia EVA powodują, że do ogniwa dociera więcej światła. Moduł wyróżnia się ponadto poprzez szczególnie dobre zachowanie w warunkach słabego światła: przy świetle rozproszonym oraz w godzinach porannych i wieczornych wytwarza tylko około 2% prądu mniej niż przy pełnym nasłonecznieniu. W Niemczech około 60% promieniowania rocznego przypada na zakres słabego światła. Moduł o mocy 300 watów osiąga stopień sprawności powyżej 18,3% w wyniku połączenia wybranych podzespołów i ogniw solarnych najnowszej technologii – Wszystkie szczególne cechy modułu łącznie przyczyniają się do tego, że w porównaniu z modułami standardowymi o mocy 250 watów uzyskuje się około 20% mocy więcej na tej samej powierzchni. Dla instalatora oznacza to, że zamiast np. 12 modułów instaluje tylko 10, aby uzyskać tę samą moc na dachu, a to oszczędność czasu i pieniędzy – informuje Thomas Platzeck, kierownik działu rozwojowego w firmie aleo solar.

Od końca maja zakład w Prenzlau wznowił produkcję modułów, a wydajność produkcji wynosi obecnie 120 megawatów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl