Ogniwa fotowoltaiczne trzeciej generacji będą produkowane na Podkarpaciu - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - PODKARPACIE - BIPV
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ogniwa fotowoltaiczne trzeciej generacji będą produkowane na Podkarpaciu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ogniwa fotowoltaiczne trzeciej generacji będą produkowane na Podkarpaciu

Ogniwa fotowoltaiczne trzeciej generacji będą produkowane na Podkarpaciu
fot. ML System

Spółka ML System specjalizująca się w rozwiązaniach wykorzystujących fotowoltaikę zintegrowaną z budynkami (BIPV -Building Integrated Photovoltaics) jeszcze w tym roku ma przenieść działalność do nowoczesnej fabryki w Jasionce na Podkarpaciu. Inwestycja opiewa na kwotę 41 mln zł, z czego zaledwie 12 mln to koszty budowy obiektu, zaś pozostała część budżetu to koszt technologii.

Firma ML System posiada już własne laboratorium ulokowane w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym "Aeropolis", w którym realizuje projekty finansowane z NCBiR oraz podkarpackiego RPO.

W nowym zakładzie powstanie linia pilotażowa produkująca ogniwa III generacji do aplikacji w budownictwie. Jakość produktów będzie monitorowana dzięki zaawansowanemu wyposażeniu laboratorium o wartości 6 mln zł należącego do ML System.

Produkcja paneli PV będzie możliwa dzięki specjalnej drukarce. Na świecie istnieją już podobne technologie, ale znacznie mniejsze i wykorzystywane na potrzeby produkcji elektroniki.

Źródło: odnawialnezrodlaenergii.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl