Nowy rekord mocy wyjściowej modułów słonecznych z krzemu polikrystalicznego - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - OGNIWA SŁONECZNE - MODUŁY SOLARNE - SZANGHAJ - KRZEM POLIKRYSTALICZNY - TÜV RHEINLAND - JA SOLAR - MIKROKAPSUŁKOWANIE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy rekord mocy wyjściowej modułów słonecznych z krzemu polikrystalicznego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy rekord mocy wyjściowej modułów słonecznych z krzemu polikrystalicznego

Nowy rekord mocy wyjściowej modułów słonecznych z krzemu polikrystalicznego
fot. JA Solar

Spółka JA Solar z siedzibą w Szanghaju ogłosiła, że moc znamionowa jej modułów słonecznych zgrupowanych w postaci 60 polikryształowych ogniw krzemowych ("polikrzemianowych") przekroczyła kolejny próg o wartości ponad 280 W. 

 

Uzyskany właśnie wynik został potwierdzony przez Szanghajskie Centrum Badawcze przy jednostce certyfikacyjnej TUV Rheinland z Niemiec i uzyskał jej certyfikację. Ustanawia on rekordową wydajność (ponad 17,2%) konwersji paneli PV złożonych z 60 ogniw polikrzemianowych o rozmiarach przemysłowych (156x156 mm2) i działających w oparciu o pojedynczą puszkę przyłączeniową.

 – Moc wyjściowa rzędu 280 W uzyskana przy zastosowaniu modułów polikrzemianowych z 60 ogniwami to rezultat nieustannej pracy naszego zespołu ds. badań i rozwoju. Stanowi ona odpowiedź na zapowiedziane niedawno przez JA Solar działania na rzecz pobicia nowego rekordu w wydajności polikrzemianowych ogniw słonecznych. Tym samym po raz kolejny nasza spółka potwierdza, jak wielką wagę przywiązuje do ekonomicznej produkcji wysoce wydajnych ogniw i modułów słonecznych, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na najwyższej jakości produkty do zasilania solarnego  powiedział Jian Xie, prezes JA Solar.

  Moc wyjściową tych modułów słonecznych możemy zwiększyć jeszcze bardziej, doskonaląc stosowane przez nas procesy montażu modułów i materiały do mikrokapsułkowania. Zwiększenie mocy o kolejne 5 watów nie powinno stanowić dla nas problemu, a końcowym użytkownikom naszych produktów zapewni jeszcze więcej korzyści, jeśli chodzi o wzrost generowanej mocy i obniżenie kosztów instalacji  dodał Yong Liu, dyrektor ds. operacyjnych w JA Solar.

Źródło: JA Solar

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl