Niemcy liderem w dziedzinie mocy instalacji fotowoltaicznych - USA - NIEMCY - WŁOCHY - SOLAR ENERGY INDUSTRIES ASSOCIATION - SEIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Niemcy liderem w dziedzinie mocy instalacji fotowoltaicznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Niemcy liderem w dziedzinie mocy instalacji fotowoltaicznych

Niemcy liderem w dziedzinie mocy instalacji fotowoltaicznych
źródło: http://www.zonnepanelen.wouterlood.com

Solar Energy Industries Association poinformowało w raporcie podsumowującym 2009 rok, że moc zainstalowanych elektrowni fotowoltaicznych i cieplnych w USA osiągnęła poziom 481MW co stanowi aż 137% tego wskaźnika z roku poprzedniego. Całkowita moc elektrowni USA sięga 24GW.

Pomimo dobrego wyniku (481MW) pozostają dość daleko w tyle za światowym liderem instalacji słonecznych - Niemcami, jak również za kilkoma innymi małymi krajami. Czołówka krajów z największą ilością instalacji słonecznych w 2009r plasuje się następująco:

1.Niemcy3800 MW
2.Włochy700 MW
3.Japonia484 MW
4.USA481 MW
5.Czechy411MW

USA pozostają światowym liderem jeśli chodzi o skoncentrowaną energetykę słoneczną o mocy 432MW.

Jak raportuje SEIA, najbardziej znaczącą zmianą w 2009 r. były znaczne cięcia cen modułów PV z poziomu cen 3,5-4,00$ za wat w 2008 r. do 1,85-2,25$ za wat w 2009 r. Biorąc pod uwagę fakt, że moduły fotowoltaiczne stanowią połowę kosztów instalacji PV zauważyć można w łatwy sposób, że redukcja kosztów samych modułów w znacznym stopniu wpłynęła na koszt instalacji całych systemów, a najnowsze badania dążą do dalszych redukcji kosztów przy poprawie wydajności, co wpłynie na popularyzację energetyki słonecznej.

spectrum.ieee.org

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl