Texas Instruments prezentuje w pełni zintegrowane analogowe układy typu front-end do zastosowań EKG i EEG
Pierwszy układ z rodziny AFE zmniejsza nawet o 95% liczbę części i pobór mocy, co podnosi przenośność systemu i zwiększa mobilność pacjenta
Wrocław, 22 Marca 2010 r. – Firma Texas Instruments Incorporated (TI) wprowadza pierwszy podzespół z rodziny w pełni zintegrowanych analogowych układów typu front-end (AFE) dla aparatury przenośnej oraz sprzętu typu high-end do
Najważniejsze cechy i zalety układu ADS1298
- Uproszczenie konstrukcji i oszczędność miejsca na płytce, użycie nawet o 95% mniej podzespołów dzięki zintegrowaniu wszystkich popularnych funkcji wymaganych w układach typu front-end przeznaczonych do EKG i EEG, jak np.:
- osiem niskoszumowych wzmacniaczy z możliwością zaprogramowania (PGAs).
- osiem wysokiej rozdzielczości przetworników analogowo-cyfrowych z równoczesnym próbkowaniem (ADCs).
- zintegrowany wzmacniacz do elektrody umieszczanej na prawej nodze.
- zintegrowane wzmacniacze do odprowadzeń Wilsona (WCT) i Goldbergera (GCT).
- cyfrowe wykrywanie szybkości pracy serca.
- ciągłe wykrywanie odklejania się odprowadzeń.
- wbudowany na płycie oscylator i źródło napięcia odniesienia, przydatne w aplikacjach o małych wymiarach i niskim poborze mocy.
- Pobór mocy wynoszący 1 mW/kanał prowadzi do nawet o 95% mniejszego zużycia energii niż w przypadku implementacji dyskretnych, co zwiększa przenośność aparatury i podnosi mobilność pacjenta.
- Szumy odniesione do wejścia układu ADS1298 wynoszą (typowo) 4 µVpp, co jest wartością znacznie lepszą od wymaganej granicy ustalonej w normie IEC60601-2-27/51. Pozwala to na wykonywanie znacznie dokładniejszych pomiarów za pomocą aparatury przenośnej oraz najwyższej klasy urządzeń EKG i EEG o dużej gęstości kanałów.
- Jako uzupełnienie rodziny analogowych układów typu front-end o minimalnym poborze mocy dostępna jest także rodzina niskomocowych procesorów sygnałowych TMS320C5505. Przy poborze mocy poniżej 0,15 mW/MHz układ TMS320C5505 maksymalnie wydłuża czas działania baterii w przenośnych aplikacjach monitorujących. Wraz z kompleksową ofertą rozwiązań firmy TI z dziedziny analogowego toru sygnałowego i zarządzania zasilaniem, układy te oferują klientom komplet elementów potrzebnych do zaprojektowania toru sygnałowego dla aplikacji EKG i EEG. Przyspiesza to czas wprowadzania produktów na rynek.
Kompletna rodzina o wysokim poziomie integracji
Kolejne wersje cztero- i sześciokanałowe oferują konstruktorom możliwość migracji do zmieniających się kombinacji kanałów i rozdzielczości w niskoszumowych zastosowaniach medycznych. Jako przykłady można wymienić zastosowania z dziedziny monitorowania pacjentów, takie jak EKG spoczynkowe i wysiłkowe, monitorowanie płodu, szpitalne i ogólnie dostępne automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) oraz medyczne aplikacje konsumenckie, jak np. urządzenia do monitorowania sportu i ćwiczeń fizycznych.
Narzędzia, dostępność i obudowy
Testowa wersja ADS1298 jest dostępna w obudowach BGA. Cena układu ADS1298 wynosi około 23,95 $ przy zakupie 1000 sztuk.
Więcej informacji o analogowych układach typu front-end i produktach firmy TI do zastosowań medycznych:
- Zamawianie próbek i modułów ewaluacyjnych układu ADS1298: http://www.ti.com/ads1298-prpl.
- Pełna oferta rozwiązań firmy TI do zastosowań EKG: www.ti.com/ecg-pr.
- Przewodnik zastosowań medycznych firmy TI do monitorowania pacjentów, diagnostyki i terapii do pobrania na stronie: www.ti.com/diagnostic-pr.
- Więcej informacji o ofercie firmy TI w zakresie monitorowania pacjentów i innych zastosowań medycznych: http://www.ti.com/medical.
Informacje o podzespołach medycznych produkcji Texas Instruments
TI wspiera rozwój technologii, dążąc do polepszenia jakości i dostępności aparatury medycznej, która zrewolucjonizuje opiekę nad pacjentami w przyszłości. Oferując pełną gamę produktów analogowych i systemów wbudowanych – od pojedynczych podzespołów aż do kompletnych rozwiązań półprzewodnikowych – oraz udostępniając swoje doświadczenie w zakresie systemów i branży medycznej, globalną infrastrukturę wsparcia i zaawansowaną technologię procesową, TI przyczynia się do zwiększenia elastyczności, dostępności i przystępności cenowej nowoczesnej aparatury medycznej. Doświadczenie TI zebrane na rynku motoryzacyjnym, komunikacji bezprzewodowej i elektroniki użytkowej oraz w przemyśle lotniczym i astronautycznym pozwala sprostać rosnącym wymogom większej szybkości i dokładności, niższego poboru mocy oraz mniejszych rozmiarów urządzeń, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich standardów jakości i niezawodności, wymaganych na rynku medycznym. Więcej informacji na stronie: http://www.ti.com/medical.
REKLAMA |

REKLAMA |
REKLAMA |