Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie” - TEXAS INSTRUMENTS - KONKURS TECHNOLOGICZNY - CORTEX-M4 - LAUNCHPAD - INTERNET OF THINGS - INTELIGENTNY OGRÓD - INTERNET RZECZY - PLOTLY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie”
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie”

Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie”
fot. Texas Instruments

Firmy element14, Plotly i Texas Instruments (TI) ogłosiły dziś 10 finalistów konkursu Internet w ogrodzie, mającego na celu usprawnienie letnich czynności. W ramach tego niezwykłego konkursu projektanci korzystają z najnowszego rozwiązania SimpleLink™ Wi-Fi® CC3200 LaunchPad firmy TI oraz platformy do współpracy online Plotly, dzięki którym mogą przenieść rozwiązania z dziedziny Internetu rzeczy do ogrodu.

 – Internet rzeczy to kluczowy trend w elektronice i inżynierii, a firma element14 to miejsce, w którym inżynierowie tworzą rozwiązania z tego zakresu. Otrzymaliśmy kilka wspaniałym propozycji, zarówno od osób ze Stanów Zjednoczonych, jak i z innych krajów, i z niecierpliwością czekamy na to, aż ich projekty sprawią, że w przyszłości urządzenia będą powszechnie podłączane do internetu, a okres letni stanie się przyjemniejszy – powiedziała Dianne Kibbey, dyrektor ds. społeczności w firmie element14.

Uczestnicy i ich zgłoszone projekty:

  • Janis Alnis (Łotwa) – system automatycznego nawadniania pomidorów
  • Christopher Bailey (USA) – system podlewania ogrodu z czujnikiem wilgotności, który dodatkowo odstrasza szkodniki
  • Don Bertke (USA) – wykrywacz burz; lub wykrywacz wiewiórek odstraszający je od karmników dla ptaków
  • Bill Crum (USA) – system monitoringu bramy do ogrodu
  • Colin Gerrish (Irlandia) – urządzenie do sprawdzania wysokości trawy
  • Steve Hamilton (USA) – system monitoringu ogrodu, mierzący między innymi wilgotność, temperaturę, opady atmosferyczne, światło słoneczne oraz siłę wiatru
  • Łukasz Krysiewicz (Polska) – inteligentny parasol ogrodowy
  • Timothy Nott (USA) – zautomatyzowany system obserwacji ptaków
  • Matthias Stutz (Niemcy) – dachowa stacja pogodowa
  • Brian Sutherland (Kanada) – spryskiwacz z czujnikiem wilgotności

Finaliści zostaną poproszeni o publikowanie co dwa tygodnie wieści na temat postępów na stronie element14.com/backyard. Zwycięzca zostanie ogłoszony 17 października 2014 roku. Nagrodą będzie wyjazd na zbliżające się targi Maker Faire i możliwość zaprezentowania tam swojego rozwiązania.

Projektując zestaw CC3200 LaunchPad, firma Texas Instruments stworzyła pierwszy w branży jednoukładowy, programowalny mikrokontroler z wbudowanym modułem Wi-Fi. Sercem zestawu jest niezwykle wydajny rdzeń ARM® Cortex-M4. Dodanie do niego wbudowanych czujników temperatury oraz 3-osiowego akcelerometru sprawia, że nowy produkt firmy Texas Instruments jest od razu gotowy do wykorzystania w rozwiązaniach z dziedziny Internetu rzeczy. To niewiarygodne, ale wystarczy jeden układ scalony!

Dzięki rozwiązaniu Plotly inżynierowie mogą z łatwością rejestrować, przesyłać strumieniowo oraz wizualizować dane ze swoich zestawów rozwojowych, a specjalnie dostosowany do potrzeb użytkowników zestawu LaunchPad interfejs API pozwala na bezproblemowe połączenie zestawu z internetem.

 

Farnell element14 przedstawia konkurs „Internet w ogrodzie”

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
No niby tak, ale tak szczerze to czego się spodziewać po rozwiązaniach dla ogrodu? miarą postępu są w tym przypadku spadające ceny oraz rosnąca dostępność tych rozwiązań - dziś każdy kto ma dostęp do internetu może zamówić sobie takie Arduino i być projektantem elektroniki :)
No avatar
Gość
Projekty na poziomie EdW sprzed *nastu last.

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl