Bosch Rexroth dostarczy systemy napędowe Hägglunds do największej na świecie ładowarki czerpakowej - AUSTRALIA - UKŁADY NAPĘDOWE - GÓRNICTWO - NAPĘDY - MASZYNY GÓRNICZE - HÄGGLUNDS - BEZPOŚREDNIE NAPĘDY HYDRAULICZNE - ŁADOWARKA CZERPAKOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bosch Rexroth dostarczy systemy napędowe Hägglunds do największej na świecie ładowarki czerpakowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bosch Rexroth dostarczy systemy napędowe Hägglunds do największej na świecie ładowarki czerpakowej

Bosch Rexroth dostarczy systemy napędowe Hägglunds do największej na świecie ładowarki czerpakowej
fot. Bosch Rexroth AG

Firma Bosch Rexroth została wytypowana przez Thyssenkrupp Industrial Solutions Australia jako dostawca napędu koła czerpakowego dla największej szynowej ładowarki czerpakowej, jaka kiedykolwiek została zbudowana. Ładowarka ta dysponując wydajnością na poziomie 20 000 ton/godzinę zostanie zainstalowana w nowej kopalni rudy żelaza BHP South Flank w regionie Pilbara w Zachodniej Australii.

 

Bosch Rexroth dostarczy system napędu koła czerpakowego firmie Thyssenkrupp Industrial Solutions, która zaprojektuje, zbuduje i uruchomi tę gigantyczną maszynę. System napędowy będzie bazował na sprawdzonej technologii napędu bezpośredniego Hägglunds, który oferuje dużą gęstość mocy i elastyczną konstrukcję napędu, doskonale nadającą się do stosowania w ładowarkach czerpakowych. System będzie wykorzystywał największy w historii silnik hydrauliczny, Hägglunds CBm 8000.

Oprócz systemu napędowego koła czerpakowego, firma Bosch Rexroth dostarczy napędy Hägglunds do obrotu ładowarki oraz dwóch zwałowarek pracujących w tej samej kopalni. Każdy z napędów obrotu będzie składał się z czterech silników Hägglunds CB zintegrowanych z hamulcami.

„Ładowarki czerpakowe to jedne z najpopularniejszych aplikacji dla oferowanych przez nas silników Hägglunds oraz bezpośrednich systemów napędowych“ – powiedział Uno Sundelin, dyrektor ds. górnictwa i transportu materiałów w dziale produktów Hägglunds. „Bardzo cenimy sobie możliwość zastosowania naszego największego silnika Hägglunds na zlecenie Thyssenkrupp Industrial Solutions w tej naprawdę wyjątkowej instalacji.“

Systemy bezpośrednich napędów hydraulicznych Hägglunds zapewniają wysoki moment obrotowy potrzebny w ładowarkach czerpakowych zachowując jednocześnie niską masę i dużą elastyczność. Na wysięgniku w napędzie koła jest tylko lekki silnik hydrauliczny, natomiast jednostka napędowa wraz z silnikami elektrycznymi i pompami może być umiejscowiona bliżej środka maszyny. W wielu przypadkach pozwala to producentom zredukować masę konstrukcji i przeciwwagi, dzięki czemu ładowarka czerpakowa staje się lżejsza, sprawniejsza i oszczędniejsza w zakresie zużycia energii.

W trakcie eksploatacji, bezpośrednie napędy hydrauliczne Hägglunds zapewniają użytkownikom dodatkowe korzyści, takie jak precyzyjna kontrola prędkości oraz ograniczenie momentu obrotowego w warunkach przeciążenia. W przypadku ładowarki czerpakowej, takie zalety przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności transportu materiału, np. poprzez możliwość dostosowania się do warunków środowiskowych oraz typu transportowanych materiałów.

W kopalni BHP South Flank szynowa ładowarka czerpakowa będzie wykorzystywana do załadunku rudy żelaza, która będzie w dalszej kolejności transportowana drogą kolejową do Port Hedland. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na rok 2021, a z przewidywanym rocznym wydobyciem rudy żelaza na poziomie 80 milionów ton, będzie to jedna z największych tego typu operacji na świecie.

„Rozwiązania firmy Bosch Rexroth stosowane są w górnictwie i transporcie materiałów na całym świecie“ – mówi Uno Sundelin. „Szczególnie istotne jest to, że nasz największy dotychczas silnik Hägglunds CBm 8000 będzie obsługiwał jedno z największych przedsięwzięć w historii górnictwa“.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Arkadiusz Bręk
Tel.: +48 61 8167769
E-Mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl