Aplikacja FLIR Thermal Studio do przyspieszenia kontroli zasobów i raportowania - POMIARY TERMOWIZYJNE - KAMERY TERMOWIZYJNE - SILNIKI ELEKTRYCZNE - UTRZYMANIE RUCHU - BADANIA TERMOGRAFICZNE - TELEDYNE FLIR - FLIR THERMAL STUDIO - INSPEKCJA TERMICZNA
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Aplikacja FLIR Thermal Studio do przyspieszenia kontroli zasobów i raportowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Aplikacja FLIR Thermal Studio do przyspieszenia kontroli zasobów i raportowania

Aplikacja FLIR Thermal Studio do przyspieszenia kontroli zasobów i raportowania
fot. Flir Thermal Studio Pro

Przyspieszona inspekcja aktywów i raportowanie z oprogramowaniem FLIR Thermal Studio

Brytyjska firma PFE Limited, specjalizująca się w inspekcji termicznej, korzysta z oprogramowania FLIR Thermal Studio do przyspieszenia kontroli zasobów oraz zapewniania spójnego raportowania. PFE Limited jest firmą rodzinną, mającą siedzibę w Wallasey w północno-zachodniej Anglii, specjalizującą się w zakresie usług związanych z kontrolą i zapewnieniem niezawodności dla klientów przemysłowych. Aby zapewnić wiarygodną i powtarzalną jakość raportowania, inżynierowie PFE wykorzystują między innymi najnowszą, dostępną na rynku technologię do analizy drgań, wyważania dynamicznego i termografii.

Firma od ponad 15 lat wykorzystuje termografię do kontroli mechanicznej i elektrycznej oraz inspekcji związanych z procesami. Jednym z bardziej specjalistycznych rodzajów inspekcji oferowanych przez PFE Limited są inspekcje pieców, do których firma wykorzystuje kamerę FLIR Exx-Series z uchwytem pistoletowym.

Inżynierowie z PFE Limited dokonują inspekcji elementów mechanicznych i elektrycznych za pomocą kamery termowizyjnej FLIR Exx-Series.
Inżynierowie z PFE Limited dokonują inspekcji elementów mechanicznych i elektrycznych za pomocą kamery termowizyjnej FLIR Exx-Series.

Praktyczne, uniwersalne narzędzie kontrolne

Ponieważ najbardziej namacalnym wynikiem naszej pracy są raporty, oczywiste jest, że muszą one reprezentować odpowiednią jakość. Dlatego PFE Limited opiera się na oprogramowaniu FLIR Thermal Studio z funkcją routingu, dostarczaną przez plugin FLIR Route Creator. “Kiedyś jeździliśmy na miejsce inspekcji z kamerą termowizyjną oraz notatnikiem lub tabletem elektronicznym,” mówi Jake Ford, inżynier działu mechaniki i niezawodności w PFE Limited. “Do każdego zasobu i zdjęcia wykonanego kamerą termowizyjną zapisywaliśmy liczby i komentarze na osobnym urządzeniu. Było to nie tylko niepraktyczne, ale też zajmowało dwa razy więcej czasu, który dziś poświęcamy na inspekcje. Dzięki wprowadzeniu oprogramowania FLIR Thermal Studio, skróciliśmy czas inspekcji o połowę.”

Wstępnie zaplanowane trasy

Zespół PFE Limited szczególnie docenia wtyczkę FLIR Route Creator, która umożliwia użytkownikom tworzenie wstępnie zaplanowanych tras w FLIR Thermal Studio na potrzeby inspekcji. Trasy można pobrać do dowolnej kamery termowizyjnej FLIR z wbudowanym oprogramowaniem FLIR Inspection Route, a następnie uruchomić z samej kamery. Oznacza to, że inspektorzy nie muszą już nosić dwóch oddzielnych przedmiotów, co jest znacznie bardziej praktyczne, pomaga im zachować porządek podczas badania dużych lokalizacji, a przede wszystkim gwarantuje, że nie przegapią oni żadnych zasobów ani obszarów inspekcji.

Ponadto, trasy inspekcji nie zawsze są liniowe: inżynierowie PFE Limited nie zawsze postępują zgodnie z tą samą kolejnością. Często pomijają pewne zasoby i muszą poruszać się tam i z powrotem w różnych momentach w czasie. Przy korzystaniu z notatnika lub tableta, ryzyko utraty zasobów podczas inspekcji jest znacznie większe. Gdy w kamerze aktywna jest trasa inspekcji, postęp na wcześniej zaplanowanej trasie jest zawsze wyraźnie widoczny, a oprogramowanie dokładnie informuje użytkownika, które zasoby pozostały do uwzględnienia. “Typowy przegląd pieca zajmował nam około czterech godzin. Teraz możemy go z łatwością ukończyć w dwie godziny,” mówi Ford.

Dodanie wcześniej zaplanowanych tras, utworzonych w Thermal Studio i pobranych do kamery z wbudowanym oprogramowaniem do wyznaczania tras inspekcji, umożliwia zespołowi szybsze i bardziej efektywne kontrolowanie większej liczby zasobów.
Dodanie wcześniej zaplanowanych tras, utworzonych w Thermal Studio i pobranych do kamery z wbudowanym oprogramowaniem do wyznaczania tras inspekcji, umożliwia zespołowi szybsze i bardziej efektywne kontrolowanie większej liczby zasobów.

Krótszy czas pracy

Znacząco skraca się również czas potrzebny do sporządzenia raportu. Dzięki FLIR Thermal Studio, użytkownicy muszą tylko otworzyć plik wygenerowany przez Route Creator, w którym obrazy są już przypisane do zasobu. Dzięki temu analiza i raportowanie są znacznie szybsze i łatwiejsze.

“Czas spędzany przy biurku był często poświęcany na pracę z arkuszem kalkulacyjnym lub na porównywanie obrazów termicznych z innymi plikami. Był to proces uciążliwy i powolny oraz podatny na błędy. Dzięki Thermal Studio, raportowanie stało się znacznie bardziej przejrzystym, płynnym i spójnym procesem,” mówi Ford. Thermal Studio pozwala użytkownikom na przetwarzanie wsadowe obrazów, co znacznie przyspiesza cały proces. “Zwłaszcza przy kontroli pieców często wiąże się z przetwarzaniem końcowym,” wyjaśnia Ford. “Oczywiście, gorące punkty są częścią pieców, więc nie każdy gorący punkt jest problematyczny. Oznacza to, że często musimy manipulować obrazem i wytyczać lub opisywać interesujący nas obszar. Teraz możemy wybrać prezentację obrazów w trybie UltraMax wprowadzonym przez firmę FLIR, obracać je i zaznaczać obszarem, a wszystko to w jednym procesie wsadowym. Przed użyciem FLIR Thermal Studio musieliśmy to robić na każdym pojedynczym obrazie, a teraz możemy to zrobić wsadowo. FLIR Thermal Studio zapewnia ogromną oszczędność czasu.”

FLIR Thermal Studio ułatwia również zespołowi PFE Limited kompilowanie szczegółowych i obszernych raportów, które są wymagane przez niektórych klientów z sektora ubezpieczeniowego. Te roczne raporty ubezpieczeniowe często zawierają setki obrazów, z których każdy musi być przedstawiony na jednej stronie. Bez FLIR Thermal Studio stworzenie jednej strony zajmowało kilka minut. Dzięki procesowi wsadowemu w FLIR Thermal Studio, w ciągu kilku minut można obecnie skonfigurować cały raport.

Przewaga konkurencyjna

“Jako mała firma, musimy być świadomi obecnych wyzwań,” mówi Ford. “Chcemy efektywnie wykorzystać nasz czas, aby sprostać wymogom klientów, których satysfakcja jest naszym głównym celem. FLIR Thermal Studio pozwala nam skrócić czas pracy u klienta. Z punktu widzenia wymogów BHP to duży plus, ponieważ im mniej czasu potrzebują nasi inspektorzy w pobliżu gorących pieców, tym lepiej. Oznacza to również, że możemy wykonać naszą pracę w krótszym czasie i taniej od konkurencji.”

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
ul. Rakowiecka 39A/3, Warszawa
tel.  22 849 71 90
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl