Widoczne i wytrzymałe kolumny sygnalizacyjne Eaton SL4 i SL7 - EATON - UTRZYMANIE RUCHU - SPRZĘT OŚWIETLENIOWY I SYGNALIZACYJNY - ZAKŁAD PRODUKCYJNY - LAMPKI SYGNALIZACYJNE - SMARTWIRE-DT - RMQ - WIEŻA SYGNALIZACYJNA LED - KOLUMNY SYGNALIZACYJNE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Widoczne i wytrzymałe kolumny sygnalizacyjne Eaton SL4 i SL7
drukuj stronę
poleć znajomemu

Widoczne i wytrzymałe kolumny sygnalizacyjne Eaton SL4 i SL7

Widoczne i wytrzymałe kolumny sygnalizacyjne Eaton SL4 i SL7
fot. Kolumna SL7 i jej mniejszy wariant SL4 o średnicy 40 mm.

Firma Eaton posiada w swojej ofercie kolumny sygnalizacyjne o wysokiej funkcjonalności i nowoczesnej, przyciągającej uwagę obudowie. Standardowa wersja SL7 i jej mniejszy wariant SL4 o średnicy 40 mm wyróżniają się ze względu na swoją wyjątkowo wysoką widoczność. Operatorzy zakładowi mogą dzięki nim szybciej ocenić stan systemu oraz zapobiegać usterkom. Pozwala to zminimalizować liczbę sytuacji, w których dochodzi do zatrzymania produkcji czy uszkodzenia którejś z maszyn. Istotnym atutem kolumn sygnalizacyjnych Eaton jest również łatwość w ich składaniu. Przy montażu i demontażu kolumn do transportu nie są potrzebne żadne narzędzia, a system mocowań bagnetowych redukuje czas instalacji do minimum.

Kolumny sygnalizacyjne Eaton to zestaw składający się z podstawy oraz modułów świetlnych i akustycznych. Jedna kolumna może składać się z maksymalnie 5 segmentów (lub 10 przy zastosowaniu podstawy obustronnej). Producent zwiększył poziom jasności i głośności produktów oraz opracował kilka wariantów akustycznych, aby polepszyć efekt sygnalizacyjny. W rezultacie każda zmiana stanu instalacji, np. brak materiału, awaria czy ryzyko wystąpienia zagrożenia, sygnalizowana jest w odmienny, łatwy do interpretacji sposób.

Sygnał generowany przez kolumny – w tym jego rodzaj i stopień ważności – musi być zawsze rozpoznawalny jednoznacznie i natychmiast, nawet z dużej odległości. Aby rozwiązania były lepiej widoczne, Eaton zastosował diody LED oraz diody o wysokiej wydajności (tzw. diody mocy – tylko w wersji SL7).

Sygnalizatory są dostępne w wersjach zasilania 24 V AC/DC, 120 V AC i 230 V AC oraz 24 V AC/DC dla LED-ów o wysokiej wydajności – te ostatnie świecą 5-6 razy mocniej od standardowych. 

Użytkownicy mają do wyboru 6 kolorów oraz różne tryby (światło ciągle, pulsujące, błyskowe oraz błyskowe zmiennej częstotliwości). Dostępne są także moduły akustyczne z możliwością dobrania do 8 tonów sygnałów dla różnych rodzajów usterek i ustawienia głośności do 100 dB. Funkcje te pozwalają korzystać z urządzeń nawet w szczególnie hałaśliwym środowisku. Poszczególne moduły świetlne dostępne są w kolorach: jednolicie czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim, białym oraz pomarańczowym/bursztynowym.

Mocowanie bagnetowe zastosowane w szybkim systemie montażu uprościło i przyspieszyło instalację o połowę, tym samym redukując jej koszt. Podłączenia elektryczne dolnej sekcji adaptera montuje się tylko raz. Następnie segment przykręcany jest śrubami do maszyny na stałe. Po przetransportowaniu kolumna sygnalizacyjna może zostać zamontowana w ramach jednej operacji. Oprócz adaptera umożliwiającego szybką instalację, dostępny jest także szeroki zakres uchwytów mocujących i kątowników.

Mocowanie bagnetowe zastosowane w szybkim systemie montażu

Wszystkie kolumny sygnalizacyjne Eaton są bardzo wytrzymałe i posiadają stopień ochrony IP66 (ochrona przed silnymi strumieniami wody z każdej strony). Producent wziął pod uwagę także kwestie wizualne: zaokrąglony kształt kolumn w połączeniu z designem urządzeń kontrolnych RMQ-Titan zapewnia spójny i atrakcyjny wygląd.

Wydajność kolumn może być jeszcze większa dzięki połączeniu ich z systemem SmartWire-DT, który umożliwia inteligentną transmisję danych zgodnie z koncepcją Lean Solution. 

Rys. 3. Połączenie kolumn z systemem SmartWire-DT

Połączenie kolumn z systemem SmartWire-DT

Dzięki funkcji wczesnego ostrzegania kolumny sygnalizacyjne są istotnym elementem zintegrowanego systemu. Pozwalają operatorom reagować z wyprzedzeniem zanim wystąpią poważne usterki, tym samym zapewniając ciągłość produkcji oraz ograniczając problemy wynikające z uszkodzenia maszyn.

>> Przejdź do produktów Eaton

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl